Pri zaisťovacej akcii policajti z NAKA nevzali mobily len sudcom, prokurátorovi a Monike Jankovskej, ktorú Kočner nazval svojou opičkou a ktorá sa tlaku verejnosti vzdala fumkcie štátnej tajomníčky MS SR. Ale aj asistentke poslanca Národnej rady za Smer a právničke, ktorá pôsobila ako správkyňa konkurznej podstaty v kauzách spájaných s Marianom Kočnerom. Informáciu priniesol portál tvnoviny.sk.

Podľa spomínaného portálu mali policajti z Národnej kriminálnej agentúry v rukách pri tejto akcii príkaz na odňatie veci od prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Okrem mobilu Jankovskej, sudcu Vladimíra Sklenku, sudkyni Miriam Repákovej, Andrei Haitovej, Zuzany Maruniakovej a prokurátora Bystríka Paloviča, požiadali o vydanie aparátu aj ďalšie dve ženy.

Tlačová konferencia štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti SR Moniky Jankovskej, k jej odstúpeniu z funkcie.
Tlačová konferencia štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti SR Moniky Jankovskej, k jej odstúpeniu z funkcie.
Zdroj: MATEJ KALINA

Jednou z nich je právnička Eva Timár Myjavcová, ktorá bola správkyňou konkurznej podstaty v Kočnerových kauzách o ktorých písal zavraždený novinár Jána Kuciak - v prípade firmy Gapeja súvisiacej s kauzou Glance house a pozemkami v Čunove.  Táto žena riaditeľa podľa Kuciakových zistení aj konkurz firmy Welten z ďalšej Kočnerovej kauzy týkajúcej sa golfového areálu v Báči, pri ktorého predaji prišiel štát na DPH o približne štyri milióny eur.Myjavcová pre tvnoviny.sk na priamu otázku o odobratí mobilu neodpovedala a uviedla, že nemôže hovoriť, lebo práve niečo vybavuje.

Druhou je Jankovskej kamarátka a asistentka poslanca Národnej rady Jozefa Bučeka Darina Lenártová. Buček vraj o vzatí mobili nič nevie. Jankovská pred niekoľkými dňami odstúpila z funkcie štátnej tajomníčke po tlaku verejnosti po tom, ako sa prevalilo, že jej policajti tiež kvôli Kočnerovi vzali mobil z dôvodu, že si ním mala vymeniť za rok cez tisíc sms správ a z ktorých vyplýva podozrenie z korupcie. 

Podľa hovorcu Prezídia akcia súvisela so začatým trestným stíhaním vo veci zločinu prijímania úplatku, prečinu podplácania a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a nikto zatiaľ nebol obvinený v týchto konaniach.