Podľa výpisu správ z aplikácie Threema medzi podnikateľom Kočnerom a bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou, ktorú zverejnil Denník N, je zrejmé, že v kauze zmeniek neriadili len sudkyňu Zuzanu Maruniakovú. Ich ďalšou spojkou bola aj sudkyňa Denisa Cviková.

Aby verdikt v prospech Kočnera v kauze zmenky pôsobil dôveryhodne, Jankovská oslovila svoju dobrú kamarátku z vysokej školy, sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Denisu Cvikovú. “Teraz veziem po hodinovom rozhovore Denisu domov. Takže vie, čo má robiť. Takže myslím, že ok. A ak nie, tak ja už fakt neviem,” znela správa, ktorú napísala Jankovská Kočnerovi pár dní pred pojednávaním.

 

Jankovská Maruniakovej príliš nedôverovala a nebola si istá, či úlohu zvládne. Často ju v ich správach urážala alebo ju vulgárne označovala. Cvikovej naopak dôverovala, poznali sa už dlhé roky, Kočnerovi priznala že jej bola aj na svadbe a bežne sa spolu stretávali. S Kočnerom ju volali familiárne "Deni". 

Podľa prepisov, ktoré zverejnil Denník N mala Cviková vymýšľať právne kľučky, aby rozhodovanie v prospech Kočnera nebolo príliš nápadné. Aj ona mala dostať za to svoju odmenu: “Predpokladám, že rozdelíš Zuzinu odmenu aj pre Denisu,” písal Kočner Jankovskej, “nie, Deni dostane časť mojej. Niečo som tej p..i sľúbila a to treba dodržať.”

S prácou Cvikovej bol spokojný aj Kočner, ktorý zisťoval, či je "Deni" slobodná a či by ju za odmenu nevzal niekam na dovolenku. “Deni je super,” zhodnotil Kočner.  “Daj jej nejaké € fakt. Za pomoc,” radila mu Jankovská. 

Mohlo by vás zaujímať: