Dvojicu spájalo ich aj priateľstvo na sociálnej sieti. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Talian Vadala si podľa portálu takto zrejme budoval širokú sieť kontaktov. Zavraždený novinár Kuciak odhalil jeho väzby na kalábrijskú mafiu 'Ndhrangheta a postavy z Ficovho úradu vlády, ďalší novinári potom rozplietli celú pavučinu jeho vzťahov na vplyvných ľudí. Žil v Trebišove, poberal dotácie na pôdu, po Kuciakovej vražde ho obvinili zo subvenčného podvodu, prečinu nebezpečného vyhrážania či pokračovacieho prečinu výtržníctva. Počas jeho pôsobenia na Slovensku bol v Taliansku stíhaný za obchodovanie s drogami, bol vydaný na stíhanie do rodnej krajiny, hrozí mu 11 rokov basy. 

Aktuality.sk teraz s odstupom času zistili, že sa s ním poznal aj vysokopostavený úradník KSK Peter Bačkovský. Mal ho aj medzi priateľmi na sociálnej sieti, no po záujme novinárov si ho z priateľov na sieti odstránil.

Kamaráti na sociálnej sieti.
Kamaráti na sociálnej sieti.
Zdroj: FB

Oboch spájalo aj angažovanie v novej regionálnej politickej strane Šport do Košíc a na Východ. Vadala v minulosti priznal novinárovi a poslancovi KSK Milanovi Potockému, že za týmto politickým projektom stojí práve on. Bačkovský zas figuroval na kandidátke tejto strany. „Ja som z Trebišova a Vadala tam mal dom. Vedeli sme, že tam existuje. Ja som sa angažoval, kandidoval za stranu Šport do Košíc a na Východ. On sa v tej politickej strane tiež angažoval. Tam sme sa kvázi stretli. Neboli tam žiadne osobné kontakty ani návštevy,“reagoval pre Aktuality.sk Bačkovský. No poprel , že by mal na Vadalu priame väzby.

Na Vadalu sa Bačkovského pýtali aj jeho nadriadení, no aj im úradník poprel vzťahy s Vadalom . V minulosti bol Bačkovský krajským predsedom Demokratickej strany. 

Po vražde novinára Jána Kuciaka média rozkryli Vadalovo vzťahy aj s ďalšími regionálnymi politikmi, no zrazu sa  všetci od neho dištancovali.