Zoltán Andruskó už nemá figurovať medzi obvinenými z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Z prípadu mal byť vylúčený na samostatné konanie. O tejto zmene už vyšetrovateľ napísal uznesenie, ktoré bolo doručené všetkým stranám vyšetrovania, informuje portál noviny.sk.

Dnes sa mal nachádzať v Ústave na výkon väzby a trestu v Banskej Bystrici kvôli údajnému výsluchu v prípade vraždy Jána Kuciaka.

Postavenie Andruskóa v prípade sa tak zmenilo z obvineného na svedka celého prípadu. Jeho výpovede sa tak musia opakovať.

Zavraždení: Smrť mladej dvojice rozhýbala Slovensko.
Zavraždení: Smrť mladej dvojice rozhýbala Slovensko.
Zdroj: Archív Z.K.

Podľa informácií portálu noviny.sk sa Tomáš Szabó obvinený z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dnes nachádzal vo väznici v Žiline, kde mal vypovedať. Zdroj z vyšetrovania vraždy portálu potvrdil, že oboznamovanie obvinených s vyšetrovacím spisom vraždy Kuciaka a Kušnírovej je naplánované na tento mesiac.

Vražda Jána Kuciaka

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zabili 21. februára minulého roka v ich dome vo Veľkej Mači. Vo veci ich vraždy momentálne prebieha vyšetrovanie. Z objednávky vraždy je obvinený kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, zo sprostredkovania je bvinená Alena Zsuzsová. Ďalšími obvinenými sú Tomáš Szabó a Miroslav Marček.