Právny zástupca rodiny zavraždeného Jána Kuciaka, Daniel Lipšic, pre Plus JEDEN DEŇ potvrdil, že vyšetrovanie je ukončené. „Tento týždeň budeme študovať vyšetrovací spis,“ uviedol Lipšic.

Obhajoba Mariana Kočnera bude mať priestor od 30. septembra do 4. októbra na oboznámenie sa s výsledkami vyšetrovania, uviedla TASR. Po oboznámení sa obhajoby Mariána Kočnera a ostatných obvinených prokuratúra rozhodne o obžalobe.

Čo sa vlastne stalo?

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 vo Veľkej Mači v okrese Galanta na Slovensku. Kuciak sa ako novinár venoval hlavne kauzám daňových podvodov. To, že by možným motívom jeho vraždy bola jeho práca, potvrdil aj vtedajší prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. 

Z objednávky vraždy obvinili Mariana K., voči obvineniu podal obhajca obvineného Marek Para na ÚŠP sťažnosť, ktorú ÚŠP v apríli zamietol. Len nedávno ÚŠP opätovne zamietol sťažnosť Mariana K. voči obvineniu. Podľa názoru obhajcu z uznesenia o zamietnutí vyplývajú rozsiahle porušenia práva na obhajobu. Preto chce podať po druhý raz opravný prostriedok Generálnemu prokurátorovi SR Jaromírovi Čižnárovi.

Koncom marca Mariana K. spolu s ďalším z obvinených v prípade Kuciakovej vraždy Tomášom Sz. obvinili aj z prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Okrem toho Krajská prokuratúra v Bratislave koná v kauze sledovanie novinárov. Na sledovanie si mal najať Marian K. exsiskára a bývalého novinára Petra Tótha. Vo veci ešte nepadlo žiadne obvinenie.

Mohlo by vás zaujímať: