Na sociálnej sieti začalo po niekoľkých mesiacoch od krvavej potýčky kolovať video, ktoré môže zachytávať posledné chvíle, kedy bol Bratislavčan Braňo nažive.

Išlo o útok alebo obranu? Jeden z mužov, ktorého ľudia za stránkou označili ako Nishita, vo videu dvíha ruky do vzduchu, čo administrátori označili ako gesto zmierenia. „Spôsob ochrany sa prejavuje inak než spôsob útoku. Zdvihnutie rúk môže znamenať, že sa človek vzdáva, ale tiež môže hovoriť, som pripravený útočiť. Z videa však nie je čitateľné, o aké gesto ide,“ priblížila Nora Lauková s tým, že kvalita videa nie je dostatočná na to, aby sa detailne pozrela na pohyby rúk, nôh, prácu tela a mimiku tváre.

„Je navyše veľmi ťažké určiť, čo bolo spúšťačom konfliktu. V úvode sa začiatok bitky odohráva za stromami,“ povedala. Keďže v prípade hral svoju rolu aj alkohol, ktorý okrem iného znižuje motoriku, skryté prejavy môžu podľa odborníčky vyzerať inak než bez alkoholu. Špecialistka si posvietila aj na fotografie oboch mužov. „Na základe fyziognómie tváre a podľa morfologických znakov je u oboch viditeľná skrytá agresivita,“ analyzovala na záver.

Kto je Nishit

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. Krvavá dráma, ktorá otriasla celým Slovenskom, sa odohrala 7. októbra 2017 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Podľa medializovaných informácií ju vyvolala banálna hádka o taxík.

Polícia uviedla, že Nisthit mal nožom poraniť Ukrajinca, na čo sa do šarvátky zaplietol Braňo. Štyri rezné rany do krku a oblasti uší sa mu však stali osudnými. Nishit skončil vo väzbe a na krku má obvinenie z úkladnej vraždy. Pri zatýkaní tvrdil, že nevie po slovensky. Policajti ho chytili pár hodín po incidente pod Michalskou bránou. O jeho osude sa na hlavnom pojednávaní bude rozhodovať v najbližších dňoch.

VIAC O PRÍPADE si prečítate TU.