Verdikt sa mu nepáčil

Vyhovel návrhu trestného prokurátora a vzal do tzv. preventívnej väzby Nikolasa B., obvineného zo zločinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. "Existuje dôvodná obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti," informovala hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová. Dodala, že obvinený podal proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť. Rozhodovať vo veci tak bude Krajský súd v Košiciach.

Vraj sa pomýlil

K nehode došlo v piatok (26. 5.) zhruba o 21.00 h. Jej následky boli tragické, 14 - ročný Igor a 12-ročná Ariana zomreli na mieste nešťastia. Vodič neskôr tvrdil, že namiesto brzdy omylom stlačil plyn.

Poriadna pálka

Prípad si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach. Ten najprv vzniesol obvinenie 19-ročnému vodičovi z michalovského okresu pre zločin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví. Neskôr spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby, ktorému v utorok sudca vyhovel. "Za tieto skutky obvinenému vodičovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia na štyri až desať rokov," uviedla krátko po nehode košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Nesledoval cestu

Podľa zistení polície, vodič počas prechádzania miernou ľavotočivou zákrutou sa zrejme nevenoval dostatočne šoférovaniu a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, následkom čoho zhruba 50 metrov od začiatku obce došlo k zrážke s chodcami. Deti nemali šancu zrážku prežiť. Chlapec zomrel neďaleko miesta zrážky, telo dievčaťa odhodilo na blízky cintorín, kde vydýchlo naposledy.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom ►►►