Pred súd sa dnes postavil muž, ktorý sa snažil zaškrtiť svojho otca a po zatknutí napadol v cele aj policajta. Je obvinený z nebezpečného vyhrážania a tiež zo zločinu útoku na verejného činiteľa, hrozí mu až 8 rokov za mrežami. Informoval o tom spravodajský portál TV JOJ noviny.sk.

"Sudca pre prípravné konanie vzal obvineného do väzby pre zločin útoku na verejného činiteľa na základe dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v páchaní trestnej činnosti," povedala hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová. Priamo zo súdu tak bol presunutý rovno do vyšetrovacej väzby.

32-ročný muž pred časom napadol svojho otca a vyhrážal sa mu zabitím. "Päťdesiatšesťročného muža mal rukou v oblasti krku škrtiť a kričal, že ho zabije," uviedla policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. Práve otec bol tým, kto na syna zavolal políciu.

Tí ho najskôr odviedli na obvodné oddelenie, kde ho umiestnili do cely. Keď však priamo na polícii zaútočil na jedného z policajtov rúrkou odlomenou z vodovodného potrubia, premiestnili ho rovno na psychiatriu. Policajt pri incidente utrpel tržnú ranu na tvári. Muž taktiež zničil steny policajnej cely a aj kameru.

Na psychiatrii strávil noc, potom sa opäť ocitol v cele. Tam si ho totiž želal prokurátor, ktorý bol presvedčený, že jeho stíhanie na slobode by bolo nebezpečné.