Neodídete od nich bez ujmy 

 

Ľudia, ktorým sa podarilo z Apoštolskej cirkvi odpútať, ich otvorene opisujú ako sektu. Nepríjemnú skúsenosť má aj Tomáš, ktorý si do dnešného dňa vstup do spoločenstva vyčíta. ,,Apoštolská cirkev ma dostala do zúfalstva. Ublížil som si a predávkoval som sa," rozpráva svoj príbeh. Jeho jediným šťastím bolo, že ho našla jeho rodina včas. ,,Chceli ma tam uzdravovať, a podobne. Pastori vám však namiesto toho privodia len psychické problémy, ktoré zbadáte až po čase," poznamenal Tomáš. Naša redakcia sa spojila aj s ďalšou ženou, ktorá potvrdzuje psychické manipulovanie skupiny. ,,Majú sektárske ťahy najmä na mladých ľudí. Môj kamarát nedopadol dobre, skončil na psychiatri. Ešte aj tam ho chodili uzdravovať. Musel zmeniť bydlisko,'' prezradila.

Trochu rozdielnu, no tiež zlú skúsenosť má aj Daniela, ktorej snúbenec sa pridal do jedného zo spoločenstiev. Zo začiatku na ňom nebadala žiadne zmeny, no už po niekoľkých stretnutiach sa začalo hotové peklo. ,,Mali sme sa brať a zrazu mu kolegyňa začala vymývať mozog s nejakou ich knihou, vraj sú si súdení," rozpráva Daniela. Tieto slová nebrala vážne až do momentu, keď ju jej snúbenec z ničoho nič vyhodil z ich spoločného bytu. ,,Duch svätý mu vraj povedal, aby si začal vzťah s inou ženou a aby som mu dala pokoj," vysvetľuje ďalej. Situácia sa dostala až do takého stavu, že ju na ulici fyzicky napadol.

Mnoho ľudí im vyčíta najmä podradné správanie ku ženám. Rozprávať by o tom vedela Martina, ktorej manžel sa pridal k Apoštolskej cirkvi. ,,Chodila som tam s mužom necelý rok. Zrazu však začal dávať prednosť cirkvi viac ako manželke a svojím vlastným deťom, všetko sa točilo okolo spoločenstva. Ešte aj jeho kamoši zo spoločenstva mu dávali rozumy, že nič nie je dôležitejšie ako chváliť pána a že by si môj muž mal zachovať patriarchát a ja ho mám počúvať a chodiť tam, kam chce on. Snažila som sa poprosiť jeho kamarátov, či by mu nevedeli dohovoriť, oni mi však odpovedali, že on vie, čo robí a mám sa prispôsobiť lebo som žena. Vraj či nevidím, ako nás chce zo svetskej špiny vyniesť a ja mu v tom bránim. Bol to dlhý boj a bola som mesiace zúfalá, nevedela, čo robiť. Manžel nemohol chodiť k inému psychológovi, ako tomu kresťanskému...pomohlo až keď som od neho s deťmi odišla a uvedomil si, že takto o nás prichádza,.'' porozprávala svoj príbeh.

Krst cirkvi vyzerá naozaj netradične -zatiaľ čo sa v kresťanstve symbolicky leje voda, v Apoštolskej cirkvi predstaviteľ spoločenstva potopí človeka do vody vlastnými rukami. Urobili tak aj tohto roku na bratislavskom Draždiaku.
Zdroj: facebook

 Cirkev však takéto obvinenia z manipulácie odmieta. Nikoho nasilu vraj nedržia a svoje spoločenstvo považujú za neškodné, čo by malo potvrdzovať aj to, že sú riadnou registrovanou cirkvou na Slovensku. Snažia sa žiť čistým a jednoduchým životom, ktorý ich má pripraviť na druhý príchod Ježiša Krista. ,,Keďže máme túto blahoslavenú nádej a skutočné, úprimné očakávanie, pretože je on čistý, aj my sa očisťujeme, aby sme mohli byť hotoví stretnúť ho, keď príde,“ uvádza Apoštolská cirkev na svojej oficiálnej Slovenskej stránke. 

Ak máte akúkoľvek skúsenosť s Apoštolskou cirkvou, s ktorou by ste sa radi podelili, napíšte nám na [email protected]