Veľmi vážna nehoda sa stala vo štvrtok večer v obci Podvysoká (okres Čadca).  Na železničnom priecestí došlo k zrážke kamiónu a vlaku, ktorý prevážal približne 70 cestujúcich. V dôsledku zrážky sa vykoľajili 2 vagóny.

Pri nehode sa zranilo 7 ľudí a na mieste zasahovala dvadsiatka hasičov so štyrmi kusmi techniky z Turzovky a Čadce, ktorým pomáhajú aj dobrovoľní hasiči. 


Podľa informácií Plus Jeden Deň je priecestie riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Keďže je koľajisko poškodené, vlaky na tejto trati do rána nepremávali.

Polícia Slovenskej Republiky na svojom Facebooku informuje, že by zatiaľ nemalo dôjsť k žiadnemu smrteľnému zraneniu. "Predbežne sa zranilo niekoľko osôb z vlaku a jedna osoba z vozidla. Priecestie je riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Malo by ísť o český kamión. Vlak je vykoľajený a prevrátený. Koľajisko je značne poškodené. Cesta II/487 je neprejazdná. Na mieste je viacero záchranárov, policajtov a hasičov," uviedol policajný zbor. 

K nešťastnej situácii sa na Facbooku vyjadrila aj Železničná spoločnosť Slovensko: "Vodič nákladného vozidla buď nerešpektoval svetelnú signalizáciu, alebo uviazol na železničnom priecestí. Rušňovodič, žiaľ, už nedokázal nehode zabrániť. Po bočnom náraze došlo k vykoľajeniu motorového vozňa a prívesného vozňa. Všetky zranené osoby už sú v tejto chvíli v starostlivosti RZP. Ostatní cestujúci čakajú na evakuačný autobus hasičov. Železničná spoločnosť Slovensko robí v týchto chvíľach všetko preto, aby sme dokázali zabezpečiť náhradnú autobusovú dopravu pre ostatných cestujúcich a pre cestujúcich v následných vlakoch."

"Následky dopravnej nehody by mali byť podľa odhadov odstránené v piatok doobeda a zároveň bude obnovená železničná aj osobná doprava," doplnilo krajské operačné stredisko.

Podľa hovorkyne Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Aleny Krčovej zasahovali na mieste nehody tri ambulancie ZZS. "Záchranári ošetrili sedem osôb, ktoré utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín. Išlo skôr o ľahké poranenia. Všetkých transportovali do nemocnice v Čadci," uviedla Krčová.