Krvavá dráma, ktorá otriasla celým Slovenskom, sa odohrala 7. októbra 2017 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Podľa medializovaných informácií ju vyvolala banálna hádka o taxík. Polícia uviedla, že Nisthit mal nožom poraniť Ukrajinca, na čo sa do šarvátky zaplietol Braňo. Štyri rezné rany do krku a oblasti uší sa mu však stali osudnými. Nishit skončil vo väzbe a na krku má obvinenie z úkladnej vraždy. Hlavné pojednávanie ho čaká v júni.

Šokujúce video

Začiatkom mája zverejnila stránka Justice for Timothy na sociálnej sieti šokujúce video. Stránka tvrdí, že na záberoch je Nishit, oblečený v bielych nohaviciach. V čase, keď prechádza popred nemecké veľvyslanectvo, ho napadne trojica mužov. Neskôr dvíha ruky nad hlavu, no muži na neho naďalej útočia. Moment vraždy však vo videu chýba. Ľudia, ktorí stoja za stránkou, Nishita obhajujú a uvádzajú, že trojica ho napadla, a preto konal v sebaobrane. Doterajšie rozhodnutie súdu považujú za nespravodlivé.

Polícia na naše otázky týkajúce sa videa reagovala, že 26. marca vyšetrovanie prípadu ukončili návrhom na podanie obžaloby. Na to, či by mohol dôkaz ovplyvniť vývoj prípadu a samotný trest, sme sa opýtali aj exkriminalistu Mateja Snopka. „Ak dôkazový materiál skutočne zachytáva podozrivého a obeť napriek tomu, že nevidíme samotný koniec videa, a teda nevieme na základe toho dokázať, že skutok sa stal, vieme však určiť, že tí ľudia boli v danom čase na danom mieste," priblížil s tým, že môže ísť o nepriamy dôkaz.

Zábery môžu byť podľa neho poľahčujúcou okolnosťou. „Jedno je, že idete po ulici, máte pripravený nôž a ste pripravení niekoho bodnúť a dorezať, lebo nemáte radi ľudí. A rozdiel je, že sa dostanete do potýčky, kde vás napadne viac osôb a vy reagujete tak, že sa bránite," objasnil.