Príčinu brutálnej bitky treba podľa Adama hľadať v jeho práci vyhadzovača v jednej z levických diskoték. „Robíme tak aj s bratom a títo mladíci tam niekoľkokrát robili problémy, na čo sme ich slušne upozornili. Nikdy sme sa s nimi však fyzicky nepochytili,“ začína rozprávanie Adam (21), ktorý si myslí, že obaja s bratom sú im zrejme nesympatickí, lebo nie sú Levičania. Do mesta sme sa totiž prisťahovali iba prednedávnom zo Žarnovice. Celý brutálny incident sa odohral 13. júna vo večerných hodinách keď si bola Adamova priateľka zacvičiť vo fitnesscentre.

Bitku si nahrávali

Mladíci sa Adamovej priateľke asi pol hodinu pred bitkou vyhrážali, že zbijú nielen jeho, ale i jeho brata, ba dokonca aj ju. „Doma mi to s plačom rozpovedala, a tak som tam šiel si to s nimi vysvetliť, že prečo do toho celého vťahujú aj ju, ktorá s tým nič nemá. A vtedy ma napadli,“ dodáva Adam. Najskôr neďaleko fitka našiel Dominika, potom však prišli tri autá a z nich vyskákali ďalší mladíci. „Vtedy ma Dominik chytil za jednu ruku Juraj za druhú a Adrián mi dal niekoľko úderov do tváre. Ale takých, že som mal po nich zakrvavené oko, na ktoré sa takmer nič nevidel. Potom ma tí dvaja pustili a Juraj začal to, čo nasledovalo nahrávať,“ opísal incident napadnutý mladý muž.

Hrozivé vyhrážky

Krvavý incident sa však neskončili ani po tom, keď Juraj vypol video. „Hoci som spadol na zem a vlastne som sa nedokázal brániť, lebo som mal celé oko krvavé a takmer som na nevidel, začali ma ešte kopať. Kopali do mňa Dominik, Juraj i Adrián. Prestali až potom, keď to uvideli moji kamaráti a utekali mi na pomoc. Vtedy naskákali do áut a ušli preč,“ pridal Adam. Bitka ale mohla skončiť oveľa horšie, lebo na videu je jasne počuť povzbudzovanie jedného z účastníkov bitky, aby Adama jeho útočník zabil! Ešte pred bitkou mu ďalší z útočníkov povedal: „Zomrieš, kámo! Mŕtvy si!“

Vážne zranenie oka

Doráňaný Adam má aj takmer tri týždne po brutálnej bitke problémy so zraneným okom, ktoré po nej nedokázal ani otvoriť a bolela ho sánka i líce. „Šiel som na pohotovosť do Levíc, lenže odkiaľ ma poslali do nemocnice v Nitre na očné oddelenie. Tu mi až po odpuchnutí oka zistili, že mám odtrhnutý sval na dolnej i hornej mihalnici, zlomenú lícnu kosť a mierne posunutú sánku. Odvtedy mi už dvakrát operovali oko, zašívali hornú aj dolnú mihalnicu a čaká ma ešte operácia líca, do ktorého mi majú vložiť kovovú platničku. Na to mi ale musí zmiznúť všetka krv z oka, na ktorom mám teraz dvojité videnie,“ opísal svoje zranenia dobitý Adam.

Poriadne si zavarili

Podľa našich zistení sú dvaja z troch útočníkov karatisti, ktorí tak mohli rozpoznať nebezpečenstvo ich úderov, ako aj ich silu. Napriek tomu, že Adam utrpel vážne zranenia, do dnešného dňa sa mu nikto z nich neospravedlnil. „Naopak, vyhrážky ale pokračovali aj po bitke. Bratovi odkázali, že oni poznajú určitých ľudí, ktorí sa postarajú o to aby prišiel o prácu, priateľke zase tak, že ak sa do toho bude ešte miešať, že si ju niekde počkajú a zbijú ju,“ vraví na záver Adam, ktorý verí, že polícia, na ktorej podal na útočníkov trestné oznámenie, celý incident náležite vyšetrí. „Vo veci zatiaľ prebieha vyšetrovanie pre trestné činy ublíženia na zdraví a výtržníctva. K vyšetrovaniu bol pribraný znalec z odboru zdravotníctva za účelom vypracovania znaleckého posudku,“ uviedla Božena Bruchterová, nitrianska krajská policajná hovorkyňa. Nie je teda vylúčené, že po znaleckom posudku, ako aj dĺžke Adamovej práceneschopnosti, prípadne jeho trvalých následkoch, môže byť vec prekvalifikovaná ako ťažké ublíženie na zdraví.

Prečítajte si aj:

  • Záhadná SMRŤ krásnej Lenky († 24) na oslave: ZABILA JU rana päsťou od priateľa?!
  • Malo to vyzerať, že ho zabil vlak: Podľa rodičov ale mladučkého Martina ZAVRAŽDILI!
  • AKTUÁLNE Súd s Nishitom obžalovaným z vraždy Braňa (†37) pokračuje: Doterajšie výpovede svedkov priniesli prekvapivé zistenie

Myslíte si, že takéto brutálne bitky by mali byť trestané prísnejšie? Dajte nám vedieť do diskusie...