TU FOTO: Čo sa dialo na komisii poriadku?

Viac ako desať rokov stresu, strachu o zdravie, ale aj život prežíva niekoľko rodín na Hviezdoslavovej ulici v Haliči pri Lučenci. Rodiny majú kvôli susedom Banášovcom nainštalované aj kamery, na ktorých majú jasné dôkazy o susedskom terore, nebezpečnom vyhrážaní aj zabitím či oplzlé nadávky.

V stredu večer si Obecný úrad v Haliči pozval všetky dotknuté rodiny do zasadačky na komisiu poriadku, rovnako všetkých svedkov. Keď už prítomní sedeli v miestnosti, bolo im jasné, že ľady sa asi príliš dopredu nepohnú, pretože komisiu odignorovali všetci Banášovci.

Jozef Banáš sa vyhrážal aj zabitím. Sú dôkazy na videu.
Jozef Banáš sa vyhrážal aj zabitím. Sú dôkazy na videu.
Zdroj: pem

Jozef, ktorý sa vyhrážal pani Chovancovej viackrát zabitím, je momentálne na psychiatrii v Kremnici a jeho otec, mama i sestra jednoducho neprišli. Komisia sa pýtala ľudí, aby povedali, čo všetko prežívajú, no nemohli ich s Banášovcami konfrontovať.

„Konanie bolo odročené, keďže sa odporcovia nedostavili. Výsledok teda zatiaľ nemáme, nakoľko nie je možné pojednávať bez toho, aby sa k svedectvám mohla vyjadriť aj druhá strana. Všetci účastníci konania budú predvolaní opätovne. V prípade, že sa Banášovci, teda odporcovia opakovane bez riadneho ospravedlnenia pojednávania nezúčastnia, môžeme ako správny orgán požiadať o predvedenie rodiny políciou,“ povedal po asi sedemdesiatich minútach za zatvorenými dverami starosta obce Alexandre Udvardy.

Pozrite si DRSNÉ video na ďalšej strane!