Jedna z nehôd sa stala v úseku Radvaň – Banská Bystrica. "Osobný vlak zachytil muža, ktorý sa pohyboval v priechodnom priereze traťovej koľaje. V železničnej stanici Slovenské Nové Mesto nákladný vlak zrazil a usmrtil muža sediaceho na koľajnici," priblížila Lukčová.

V úseku Ľubochňa – Ružomberok služobný vlak zrazil a usmrtil muža, ktorý náhle vošiel do priechodného prierezu traťovej koľaje. V dôsledku tejto nehody vzniklo meškanie deviatich vlakov osobnej dopravy. Za posledných sedem dní nebola na železničných priecestiach v správe ŽSR evidovaná žiadna zrážka vlaku s motorovým vozidlom.

V nákladnej stanici Košice zaznamenali ŽSR v priebehu štyroch dní krádež 16 kusov prepojok a napájacieho transformátora. Krádež nahlásili aj v železničných staniciach Maťovce a Barca. V Šenkviciach bola privolaná polícia kvôli mladistvým, ktorí si pri výhybke postavili bunker a vbiehali do koľajiska. "Vandali si často neuvedomujú, že svojím správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy," uzavrela Lukčová.