Postavili ju mladí manželia Rezešovci zhruba pred vyše tridsiatimi rokmi a v roku 2004, teda dva roky po nečakanom úmrtí niekdajšieho ministra dopravy, prešla vila rozsiahlou rekonštrukciou a nadobudla dnešnú podobu.

V týchto dňoch sa milionárska vila na Popradskej ulici v Košiciach ocitla v ponuke realitnej kancelárie, ktorá uviedla bohatý opis nehnuteľnosti spolu s fotodokumentáciou.  Podľa nej je vila plná luxusných doplnkov, nechýbajú pozlátené kachle či taliansky mramor. 

Je za tým Eva?

Rezešová teraz v luxusnej vile nebýva sama. Jej dcéra Eva Varholíková sa k mame nasťahovala koncom augusta minulého roku, keď ju po šiestich rokoch prepustili z budapeštianskej väznice. Dovtedy sa Evina mama starala o jej dcérku Ellu a, pochopiteľne, po jej prepustení sa aj blondínka zabývala u mamy. Dôvod, prečo sa pani Eva rozhodla nehnuteľnosť, v ktorej prežila väčšinu života a má na ňu množstvo spomienok, zbaviť, nám naznačil blízky zdroj z okolia rodiny. Podľa neho sa zrejme schyľuje k Evinmu osamostatneniu.

„Eva by chcela s Ellkou bývať sama, opäť si zariadiť vlastný život. Vila je však obrovská pre jednu osobu a spolu s bratom Júliusom nechcú nechať mamu bývať v nej samu. Preto sa rozhodli rodinné sídlo predať,“ tvrdí náš zdroj.
Samotná pani Rezešová poskytla týždenníku Šarm exkluzívne vyjadrenie. „Áno, predávam tento dom, lebo mám na to svoje dôvody. Sťahujeme sa z Košíc. Kúpila som si nehnuteľnosť v zahraničí, kde budem mať umožnené konečne pokojne žiť,“ vysvetlila Eva Rezešová.

Čo je s veľkým majetkom

Hoci sa ešte aj teraz o Rezešovcoch hovorí ako o milionároch či dokonca miliardároch, ďalší náš zdroj tvrdí, že to už dávno nie je pravda.  „Obrovský majetok, ktorý nechal Šani, sa poriadne scvrkol. Nikto z nich nedokázal peniaze zhodnotiť tak ako to dokázal nebohý Alexander Rezeš,“ tvrdí zdroj. „Jeho deti boli zvyknuté veľa míňať. V snahe zachovať si istý štandard, žili na dlh. Výhodný predaj domu by im pomohol,“ dodal.

Luxus v štýle Versace

Realitná kancelária cenu za prepychovú nehnuteľnosť  neuvádza, ale podľa odborníkov môže presahovať sumu vyše milióna eur. „Ak predpokladáme, že sa dom predáva so zariadením, jeho hodnota by sa mohla vyšplhať na 1,7 až 2 mil. eur.  Predať ju však za túto sumu v danej lokalite bude veľmi náročné. Reálne by som to videl maximálne na 800-tisíc eur, a to by si majitelia mohli blahoželať, ak sa nájde kupec, ktorý túto sumu zaplatí,“ povedal maklér, ktorý si však neželá byť menovaný.

Celková výmera podlahovej plochy dvojpodlažnej nadštandardnej vily je 820 štvorcových metrov, len obývacia miestnosť má veľkorysých 100 štvorcových metrov a priamy vstup do bazénovej časti s rozlohou 149 štvorcových metrov. Aj ostatné izby a kúpeľne sú nadštandardne priestranné a luxusne vybavené – nechýba kozub obložený talianskym mramorom, ten je inštalovaný aj v kuchyni, kúpeľniach, na chodbách a schodoch. V obytných miestnostiach sú mozaikové dubové parkety, historické kachle potiahnuté 24-karátovým plátkovým zlatom a koberce Versace. Nábytkom tohto už zosnulého talianskeho dizajnéra sú vybavené aj spálne. Väčšej z nich, ktorá má 63 štvorcových metrov, dominuje veľká manželská posteľ 2,2 x 2,5 m s baldachýnom a pozlátenou konštrukciou, ktorej cena môže byť aj 50-tisíc eur. Takisto priľahlá kúpeľňa má sprchový kút s keramickou mozaikou potiahnutou 24-karátovým zlatom.

Rezešovci zažili úspechy aj pády

Úspechy:
1994: Alexander Rezeš (†53) získal 10 percent akcií VSŽ.
1996: Do železiarní vstupuje syn Július. 
1997: Rezešovci vlastnia 47 percent akcií VSŽ. 
1997: Košické VSŽ kúpili futbalový klub Sparta Praha. 
1998: Július Rezeš sa stal prezidentom VSŽ. 
2000: Rezešovci predali hutnícku časť VSŽ americkej spoločnosti US Steel.

Pády:
2000: Rezešovci predávajú futbalový klub Sparta Praha.
2002: Smrť Alexandra Rezeša († 53). 
2006: Predaj budovy v Košiciach. 
2007: Predaj časti hotela Slovan spoločnosti zo skupiny J&T.
2012: Predaj Grandhotela v Starom Smokovci.
2012 - 2013: Rezešovci založili bankám vily a historickú budovu v Košiciach.
2013: Predaj vily Júliusa Rezeša na bratislavských Kramároch.
2015: Predaj vily Evy Varholíkovej-Rezešovej v Košiciach.
2015: Predaj historickej budovy na Hlavnej 6 v centre Košíc.

Mohlo by vás zaujímať:

Myslíte si, že za takú sumu sa predá dom? Vyjadrite sa v diskusii pod článkom...