Nešťastie sa odohralo v Michalovciach
Nešťastie sa odohralo v Michalovciach
Zdroj: Google Maps

Šesťročné dievčatko prebiehalo v sprievode svojich rodičov cez cestu mimo priechodu pre chodcov. Vodič si ho všimol až v poslednej chvíli a zrážke už nedokázal zabrániť, informujú noviny.sk.

Svojmu otcovi sa malo dievča z ničoho nič vytrhnúť z rúk a vbehnúť rovno pod idúce auto. Vodič dievčatko zachytil bočnou časťou auta. Šesťročná Lesana mala byť po zrážke pri vedomí s viacerými poraneniami.

Netrvalo dlho a na miesto prišla skupina osadníkov, ktorí sa začali voči vodičovi správať agresívne a dokonca mu nemali dovoliť poskytnúť zranenému dievčaťu prvú pomoc. Dievča prevzali do opatery záchranári, ktorí ju previezli do nemocnice.

"Pri dopravnej nehode chodkyňa podľa predbežnej lekárskej správy utrpela ťažké zranenia. U vodiča požitie alkoholických nápojov zistené nebolo. Pri dopravnej nehode vznikla na vozidle škoda predbežne vyčíslená na 500 eur. Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody ako aj miera zavinenia jednotlivých účastníkov cestnej premávky, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol na mieste udalosti," informuje Polícia Slovenskej republiky na Facebooku.