Aktualizácia

Odsúdený muž  bol po troch hodinách od úteku zadržaný príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže pri vystupovaní z vlaku na železničnej stanici Kúty.

"Zadržaný muž bol následne eskortovaný do ústavu na výkon trestu odňatia slobody. Vecou sa bude zaoberať príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave, Lucia Mihalíková.


Policajti pátrajú po väzňovi na úteku a obracajú sa aj na pomoc verejnosti.  Odsúdený 33-ročný Richard Drábek ušiel z pracoviska na Peknej ceste v bratislavskej Rači.

"Odsúdený 33-ročný Richard Drábek si odpykával 2 ročný trest s minimálnym stupňom stráženia za majetkovú trestnú činnosť,"uviedla  Mihalíková.

Polícia pátra po Richardovi Drábekovi
Polícia pátra po Richardovi Drábekovi
Zdroj: Polícia SR

Oblečené mal modré monterky a civilnú bundu modrej farby s nápisom. Na pravom ramene má tetovanie v tvare ornamentu a na ľavom má vytetované srdce prebodnuté dýkou. Akékoľvek informácie, ktoré pomôžu pri pátraní, môžu občania oznámiť na čísle polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Policajti v spolupráci s príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže po odsúdenom mužovi v súčasnosti intenzívne pátrajú.