Toto všetko sa odohralo po tom, čo ho redaktori nášho denníka odfotili na večeri so známymi verejnými osobami. Vtedy ešte netušili, o koho ide. Pri stole sa s ním totiž bavil herec Filip Tůma (33) a bývalý generálny riaditeľ Markízy Václav Mika (48). A práve tí zaujímali náš objektív.

To, že zabávajúcu sa skupinku fotíme, sa však zjavne nepáčilo Miroslavovi Výbohovi. Podľa našich napadnutých kolegov to bol práve on, kto viedol desivý útok. Celý incident vyšetruje polícia. Čo asi mohlo Výboha tak iritovať, že nám rozbil auto?

Napadli našich kolegov kvôli týmto fotkám?

Ako v zlom akčnom filme sa v pondelok večer cítili naši dvaja redaktori. Po bežnom fotografovaní herca Filipa Tůmu a bývalého šéfa Markízy Václava Miku ich po uliciach bratislavského Starého Mesta a Petržalky prenasledovalo čierne BMW X5. Posádka im rozkopala a rozmlátila celé auto. Neskôr sa pridal aj tretí muž z géčkového Mercedesu. Podľa našich redaktorov útok viedol podnikateľ Miroslav Výboh, ktorý predtým sedel s celebritami na večeri.

 
Miroslav Výboh: Čo ho na tejto fotke tak rozzúrilo? V pondelok bol na večeri v reštaurácii nad Bratislavským hradom.
Zábava: S Výbohom bola na večeri aj dámska spoločnosť.
Foto: Plus JEDEN DEŇ (2)

Našich kolegov zachránilo len pohotové zavolanie mužov zákona. Celý strašidelný incident sa pritom začal úplne nevinne.

„V reštaurácii nad Bratislavským hradom sme fotili Tůmu s Mikom, ako sa bavia. Sú to totiž verejne známe osoby a informácie o nich môžu byť čitateľsky zaujímavé. Vtedy sme nevedeli, kto sú ďalší ľudia asi zo 6-člennej partie. Keď sme dofotili, normálne sme nasadli do auta a išli preč,“ vraví náš kolega. Pri Slavíne sa ich však pokúsilo zablokovať čierne BMW X5 s dočasným EČV. Našťastie, podarilo sa im ho obísť. Bavorák ich začal prenasledovať, najprv v úzkych uličkách centra a potom až k sídlu redakcie v Petržalke.

Kamarátske posedenie: Miroslav Výboh (chrbtom) sa zabával s Václavom Mikom (stojí) a Filipom Tůmom.
Druhý útočník: Nad Výbohom stojí muž, ktorý spolu s ním napadol našich kolegov.
Foto: Plus JEDEN DEŇ (2)

Trieskali a ručali

Našim kolegom na malom Swifte sa podarilo prísť až ku garážam na pozemku vydavateľstva. A tam došlo k scéne ako vystrihnutej z akčných filmov. Dvaja muži z bavoráka sa vyrútili von a začali trieskať do služobného auta, v ktorom sedeli naši kolegovia.

„Revali na nás, aby sme vyšli von. Ten mladší vyskočil na kapotu a vytrhnutou ešpézetkou chcel rozbiť čelné sklo,“ opisuje incident náš kolega. Starší muž, o ktorom neskôr zistili, že je to Miroslav Výboh, zas búchal do bočných skiel. Aby toho nebolo málo, dorazil na miesto aj tretí muž na Mercedese G. Ten sa najprv neúspešne pokúsil vypáčiť okno u vodiča a potom rozkopol zadné sklo.


 
Začiatok útoku: Muž, ktorý prišiel s Výbohom na BMW, sa vrhol na kapotu nášho služobného auta.
 
Tretí útočník: Prišiel o niečo neskôr na géčkovom Mercedese.
Útočníci už boli na odchode, keď sa jeden ešte otočil a takto rozbehol k nášmu autu.
Foto: bezpečnostná kamera (3)

Prípad vyšetruje polícia

To už bola na ceste polícia, ktorú privolali naši ohrození kolegovia. Do pár minút sa na miesto prirútilo päť posádok pohotovostnej motorizovanej jednotky. Medzitým však útočníci stihli ujsť. Naši redaktori potom v noci dlhé hodiny vypovedali pred vyšetrovateľmi. Muži zákona odobrali zo zničeného auta aj odtlačky prstov. Naša spoločnosť im poskytla aj záznam z bezpečnostnej kamery.

„Prípad intenzívne vyšetrujeme, bližšie sa však k nemu vyjadrovať nebudeme,“ povedala nám hovorkyňa krajského policajného riaditeľstva Tatiana Kurucová.

Priateľský „pokec“

Naši kolegovia zistili, že muž, ktorý podľa nich útok viedol, je Miroslav Výboh. Práve tento známy obchodník sedel v reštaurácii pri stole s Tůmom a Mikom.

„S kým som sa o čom rozprával, je moja súkromná vec,“ odbil nás Filip Tůma. Ako dodal, nie je Výbohov partner, aby vedel, kam po stretnutí išiel. Exšéf Markízy bol trochu zhovorčivejší.

„Obaja sú moji priatelia, takže to bolo kamarátske posedenie. Odišiel som prvý, neviem, kto potom kam išiel,“ dodal. Spojiť sme sa snažili aj s Miroslavom Výbohom. Ten však telefón nedvíhal. Aj naďalej sa však budeme pokúšať získať od neho vysvetlenie, čo sa mu na fotení s pánmi Tůmom a Mikom nepáčilo.