Len 22-ročná žena z obce Lutila spôsobila v Ladomerskej Vieske pri Žiari nad Hronom nehodu, ktorá sa stala v pondelok (30.10.) krátko pred jedenástou doobeda.

Dupla na plyn

Na aute Škoda Octavia išla neprimeranou rýchlosťou po Priemyselnej ulici a čelne narazila do zadnej časti pred ňou jazdiaceho autobusu. Ten viedol 39-ročný Žiarčan. „Vodičke pri dychovej skúške namerali 2,75 promile alkoholu. U autobusára alkohol zistený nebol. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 3 500 eur,“ informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová s tým, že mladú ženu už obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Našťastie, pri nehode sa nik nezranil.

Zdemoloval plot

Opilec na cestách ohrozoval životy iných ľudí ešte v ten istý deň, pred jedenástou hodinou večer, aj v obci Nandráž, okres Revúca. Peugeot 206 viedol 32-ročný vodič z obce Rybník v levickom okrese, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia. „Na rovnom úseku sa dostatočne nevenoval vedeniu auta a narazil do oplotenia rodinného domu. Pri dychovej skúške mu namerali 2,67 promile alkoholu,“ uviedla Faltániová. Pri nehode utrpel ľahké zranenie s dobou liečenia 7 až 10 dní. Škoda na vozidle a na oplotení je odhadnutá na 600 eur.