Andrea zmizla 13. decembra 2016 spred škôlky v Hlohovci, keď bola odprevadiť syna. Ako vyšla z budovy, údajne ju násilím vtiahli do jej auta dvaja maskovaní muži. Po pár kilometroch ju mali naložiť do ďalšieho vozidla, ktoré mal zabezpečiť Miroslav Vlček. Obvinení majú byť priami únoscovia. Informoval o tom spravodajský portál Televízie Markíza tvnoviny.sk.

Prípad obžalovaného Miroslava Vlčeka už má na starosti Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, hoci bolo už niekoľko pojednávaní na súde v Trnave.

Miroslav Vlček a jeho exmanželka Andrea Vlčeková.
Miroslav Vlček a jeho exmanželka Andrea Vlčeková.
Zdroj: archív

„Súd po vykonaní rozsiahleho dokazovania dospel k záveru, že prejednávaným skutkom bol spáchaný trestný čin, na ktorého okresný súd Trnava nie je vecne príslušný. Z tohto dôvodu bola vec postúpená Špecializovanému trestnému súdu v Pezinku," vysvetlila hovorkyňa trnavského krajského súdu Jana Kondákorová pre Televíziu Markíza.

Miroslav Vlček bol v čase únosu na slobode iba pár týždňov, predtým sedel vo väzbe pre podozrenia z ekonomických podvodov. Na slobodu sa dostal na kauciu. Keď Andrea zmizla, vyparil sa. Elitní policajti ho potom zadržali u kamaráta na Orave.

Prokuratúra tvrdí, že Vlček nechal exmanželku uniesť z pomsty, lebo proti nemu vypovedala v iných trestných veciach, ale aj za to, že kým bol vo väzbe, narábala s majetkami a peniazmi inak, než si predstavoval.

Prečítajte si tiež: