Prípad obzvlášť závažného zločinu podvodu sa podarilo po roku a pol objasniť príslušníkom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Tí na ňom intenzívne pracovali od júla 2017. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zhromaždeného dôkazového materiálu vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu podvodu obvinil 44-ročného Košičana, ktorý sa za takmer 5 rokov obohatil o viac ako 615-tisíc eur.

Uviedol do omylu a vylákal peniaze od 9 poškodených osôb. Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž v rokoch 2011 až 2016 na rôznych miestach v Košiciach vylákal od poškodených osôb pôžičky v rôznych výškach od 10.000 do 300.000 eur. Celkovo vylákal finančné prostriedky vo výške 615.480 eur pod zámienkou založenia firmy na Novom Zélande v rámci budúceho kolektívneho investovania, ako aj investovania finančných prostriedkov a následného zúročenia vložených peňazí do spoločnosti a iných prísľubov. Aj napriek viacerým výzvam peniaze poškodeným osobám nevrátil.

Finančné prostriedky neinvestoval a nezrealizoval ich finančné zúročenie, ale použil ich pre vlastnú potrebu a na riešenie svojich predchádzajúcich dlhov. Takýmto konaním sa obohatil na úkor poškodených osôb, ktorých oklamal. Obvinenému mužovi, ktorého vyšetrovateľ PZ zadržal, a ktorý bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie, hrozí v prípade dokázania viny za tento obzvlášť závažný zločin trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. V nasledujúcich dňoch bude príslušný súd rozhodovať o podanom návrhu na väzobné stíhanie obvineného.