Výrastkovia vyvádzali ako zmyslov zbavený. Poškodili alarm, vypli prívod elektrickej energie, prezreli objekt, prešli niekoľko poschodí a pozerali, čo by mohli ukradnúť.

Brali všetko

"Z priestorov ukradli niekoľko kľúčov, reproduktor, vypínače na svetlá, kabeláže i visiaci zámok. Bez povšimnutia neostal ani hasiaci prístroj, ktorý bezdôvodne použili," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Dodala, že dvojica sa do objektu vrátila aj nad druhý deň (23.3.). Poškodila niekoľko kancelárskych stolov, tiež dvere v administratívnych priestoroch a skonzumovala aj nejaké pochutiny, ktoré tam našla.

V stredoveku by sa s nimi nehrali

Dvoch darebákov vyrušili pracovníci údržby, ktorí prišli skontrolovať elektrické rozvody a privolali mužov zákona. "Policajti PMJ KR PZ Košice objekt prehľadali a oboch na mieste ako podozrivých z krádeže zadržali, čím im zabránili  v ďalšom konaní. Následne boli eskortovaní na policajné oddelenie z dôvodu ďalšej realizácie prípadu. Polícia miesto činu dôkladne zadokumentovala a zaistila viacero stôp. Krádežou vecí a poškodením zariadenia majiteľom spôsobili škodu predbežne vyčíslenú na viac než  1.000 eur. K činu sa priznali a policajtom dobrovoľne vydali ukradnuté veci," spresnila hovorkyňa.

Viac foto z vystrájania výrastkov TU

Maloletí so skúsenosťami kriminálnikov

Vysvetlila, že toto však nie je všetko, čo majú  títo dvaja tínedžeri „na rováši“. "Obaja sa  dohodli, že vykradnú nejaké autá. V troch prípadoch už čelia obvineniu z pokusu krádeže v súbehu s poškodovaním cudzej veci, v jednom prípade z krádeže. Podľa doterajšieho vyšetrovania vo februári poškodili štyri motorové vozidlá zaparkované v košickej mestskej časti Nad Jazerom tak, že rozbili sklenenú výplň na oknách,"povedala Mésarová. Jedno z áut zn. Peugeot, do ktorého sa vlámali, chceli aj naštartovať, no nepodarilo sa im to. Z druhého vozidla zn. Ford Ranger nestihli nič ukradnúť, pretože sa spustil alarm, a tak rýchlo ušli. Poškodili aj ďalšie dve vozidlá zn. Dacia Duster a Opel Astra zaparkované vedľa seba, pričom z jedného ukradli zväzok kľúčov, do druhého sa im vojsť nepodarilo. Poškodením áut a krádežou majiteľom spôsobili škody za zhruba tisícku.

Kde boli rodičia a učitelia "z onlinu"?

"Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli prepustení. Za tento skutok hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky, v prípade mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu. Polícia v súčasnosti zhromažďuje dôkazy a vykonáva všetky potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia týmto dvom mladistvým osobám aj za ďalšie obdobné skutky (poškodenia, vlámania do áut), ku ktorým došlo v poslednom období na rôznym miestach Košíc." Polícia zároveň bude skúmať prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť rodičov oboch obvinených chlapcov za spáchanie trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mladistvých.

Viac foto z vystrájania výrastkov TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Podľa vášho názoru, mala by polícia prepustiť zo zadržania maloletých, ktorí páchajú takéto skutky?
  • 1%
  • 98%
  • 1%
  • 0%