Vodič osobného auta prechádzal od obce Fejséš smerom na Kráľovský Chlmec. Muža, ktorý počas zrážky ležal na ceste, už v minulosti policajti viackrát napomenuli i pokutovali za porušenie pravidiel cestnej premávky.

"Z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke vozidla s osobou ležiacou na vozovke. Chodec pri zrážke utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča sa požitie alkoholu nezistilo. Prípadné požitie alkoholu u chodca sa zistí pri pitve," informovala v utorok hovorkyňa košických krajských policajtov Jana Mésarová. 

Dodala, že bližšie okolnosti aj presná príčina dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Ilustračný obrázok
Zdroj: TV JOJ

Hovorkyňa doplnila, že muž nemal na sebe za zníženej viditeľnosti reflexné prvky, čo sa mu stalo osudným. Policajti preto opakovane apelujú, aby chodci nosili reflexné prvky a to najmä za zlej viditeľnosti. 

"Od začiatku tohto roka zomrelo na cestách Košického kraja päť osôb. Vo všetkých prípadoch zraneniam podľahli chodci - najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky," zdôraznila Mésarová. Napriek zvýšeným policajným kontrolám, prevencii i represii, sa podľa nej stále nájdu chodci, ktorí nerešpektujú pravidlá cestnej premávky. "Samozrejme, nie za každú dopravnú nehodu je zodpovedný chodec."