Po desiatich mesiacoch od dopravnej nehody exmissky na Tomášikovej ulici v Bratislave, pri ktorej vlani, 1. septembra po náraze zomrela študentka vietnamského pôvodu Linh († 18), nastal v prípade dôležitý posun. Podľa stanoviska prokurátora a hovorcu Krajskej prokuratúry Bratislava Mateja Izakoviča,  prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava II podal na okresný súd v rovnakom obvode (BA II) obžalobu vo veci dopravnej nehody obvinenej Daniely Kralevich pre prečin usmrtenia.  

Právneho zástupcu pozostalých, Petra Vačoka, táto informácia neprekvapila. "Očakával som, že v tejto trestnej veci bude podaná obžaloba a teraz bude už len vecou súdu, ako sa so zabezpečenými dôkazmi vysporiada. Bude môcť vec ukončiť dvomi spôsobmi. Vydaním trestného rozkazu alebo vytýči termín pojednávania. Uvidíme," uviedol skúsený advokát.

Chceli sme poskytnúť priestor na vyjadrenie aj obžalovanej podnikateľke, ktorá v čase nehody smrtiaci Range Rover šoférovala, tá však do uzávierky nereagovala. Kralevich, ktorá má v súčasnosti zadržaný vodičský preukaz v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody 2- 5 rokov.

Čo sa stalo na Tomášikovej ulici?

V prvý septembrový deň 2020 zrazila podnikateľka a bývalá misska Daniela Kralevich (36) študentku Linh. K nehode došlo na vyznačenom priechode pre chodcov na Tomášikovej. Dievča zomrela, krátko po návrate z USA, maturity na ktorú sa podľa spolužiakov veľmi tešila, sa bohužiaľ nedožila. 

O prípad v ktorom sa dosť dlho nekonalo sa začal zaujímať generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ten vtedy zistil vážne pochybenia, ku ktorým došlo už hneď na začiatku vyšetrovania pri dokumentovaní tragickej nehody. Malo ísť o neprimerane dlhé znalecké dokazovanie, nekonanie dozoru nad dodržiavaním zákonnosti postupu zo strany prokuratúry. Nevedno, či "dozor" šéfa GP prispel aj k tomu, že tri mesiace od obvinenia podnikateľky bola vznesená v krátkom čase obžaloba.

Zúfala rodina verí v spravodlivosť. Podporuje ju v tom celá vietnamská komunita.
 

Viac fotografií nájdete►►►►►

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Je trest 2 - 5 rokov primeraný za tento skutok?

Prečítajte si tiež: