Záchranársky vrtuľník z Popradu im letel na pomoc v nedeľu predpoludním. Pomoc zavolali náhodní svedkovia, ktorí ich videli padať. Tí zavolali na tiesňovú linku 18 300.

Na mieste zasahovala Horská záchranná služba aj Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE. „Po neodkladnom vzlete smerovala posádka s horským záchranárom k Velickej stene, kde z paluby lokalizovala dve nehybné telá,“ uvádza ATE s tým, že ich zranenia boli nezlučiteľné so životom a na mieste im obaja podľahli.

Podľa spravodajského portálu TV Markíza tvnoviny.sk má ísť o muža a ženu, pričom jeden z nich mal mať pri sebe odznak horského vodcu a špeciálnu výstroj.

Tragédia sa odohrala vo Velickej doline, v ktorej sa nachádza aj obľúbený hotel Sliezsky Dom.
Tragédia sa odohrala vo Velickej doline, v ktorej sa nachádza aj obľúbený hotel Sliezsky Dom.
Zdroj: Google Mapy Reprofoto

"Záchranári HZS požiadali o súčinnosť Letku MV SR, za ktorej pomoci boli telá nebohých transportované, do Starého Smokovca, kde boli odovzdané príslušníkom PZ SR a pohrebnej službe. Totožnosť osôb a príčina nešťastia je zatiaľ neznáma," píše HZS na sociálnej sieti.

"Smutné  je, že telá dvoch lezcov videlo padať viac ľudí, nielen turistov, ale aj horolezcov, ktorí boli v danom momente v stene. Vysoké Tatry vďaka peknému počasiu boli dnes preplnené ľuďmi, ktorí po tom keď videli čo sa stalo, následne nezávisle na sebe volali  záchranárov," uviedol pre Plus JEDEN DEŇ dispečer HZS  Starý Smokovec. Spresnil, že totožnosť obetí a príčiny nešťastia  zisťuje polícia.

 

V pondelok predpoludním prešovský krajský policajný hovorca Igor Pavlík uviedol, že v uvedenom prípade bolo cudzie zavinenie vylúčené obhliadajúcim lekárom. "Polícia  preto len spísala záznam, ale ináč vec nedokumentovala ani nevzniesla obvinenie,"spresnil policajný hovorca.

Podľa nášho zdroja potvrdila sa informácia o tom, že obeťami sú horský vodca a jeho klientka.