V osade v Jarovniciach (okres Sabinov) zomreli v noci zo stredy na štvrtok pri požiari chatrče dvaja ľudia. Išlo o 60-ročných manželov, ktorí bývali v spomínanej rómskej osade v časti Močidľany.

Hasičov k zásahu privolali prá minút po polnoci. V tom čase už bola prepadnutá strecha na chatrči. V provizórnom príbytku našli najprv iba jedno obhorené telo.

Po rozobratí spadnutej strechy a vyhľadávaní ďaších osôb našli ešte jedno telo. "Po uhasení požiaru boli na mieste nájdené obhorené ostatky dvoch ľudských tiel, muža a ženy zdanlivého veku 60 rokov. Na ich identifikácii polícia pracuje," informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Zisťujú, prečo došlo k vznieteniu

Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. "Predbežná škoda na majetku bola vyčíslená na tisíc eur," uviedol operačný dôstojný hasičského krajského riaditeľstva. Zásah trval päť hodín.

Na miesto privolali aj zisťovateľa príčin požiaru i znalca z kriminalisticko-expertízneho ústavu. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Prípadný páchateľ môže byť potrestaný odňatím slobody na štyri až desať rokov.