S vraždami v Trenčianskom kraji sa vrece pretrhlo. Za jediný týždeň mali podľa polície útočiť tri opité ženy s nožmi v rukách. Útok v Pobedime exmanžel a malý syn prežil, v Handlovej mala žena pripraviť o život muža a v Novej Dubnici bol scenár rovnaký, k dráme došlo v rodine Ukrajincov, ktorí tu bývali v prenajatom byte. Polícia z vraždy obvinila manželku dobodaného muža, ktorú priviedli v stredu pred sudcu Okresného súdu v Trenčíne. Ten rozhodol o tom, že žena bude čakať na súdny proces vo väzbe.

Katerinu priviezli na súd v putách. Po celý čas si zakrývala tvár bundou, pôsobila však veľmi pokojným dojmom. Sudca rozhodol, že na súdny proces bude čakať vo väzbe. "Bolo vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy. K obsahu dôkazov sa nateraz nebudem vyjadrovať. Súd rozhodol v súlade s návrhom prokuratúry a obvinenú vzal do takzvanej útekovej väzby," povedal prokurátor. Podľa obhajcu Tomáša Ješka sa obhajoba s väzbou nestotožňuje a preto proti nej podali sťažnosť. Ten potvrdil, že spáchanie skutku jeho klientka nepopiera, otázna však je jeho právna kvalifikácia. "Samozrejme, skutok ľutuje a vyslovila sa, že nevie, ako bude bez svojho manžela žiť," povedal T. Ješko s tým, že jeho klientka s rodinou žijú na Slovensku už dlhšie a nešlo o utečencov pred vojnou.

V prípade z Novej Dubnice polícia začala trestné stíhanie pre zabitie, neskôr skutok prekvalifikovala na obzvlášť závažný zločin vraždy. V čase skutku boli v byte muž, jeho manželka a svokra. Z vraždy obvinili policajti práve manželku, u ktorej krátko po čine vykonali dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom. "Na základe vykonaného vyšetrovania bolo dostatočne preukázané, že v nočných hodinách v byte v Novej Dubnici došlo medzi manželmi k slovnej hádke, ktorá vyústila aj do fyzických útokov, ktoré skončili opakovaním bodnutím muža do oblasti hrudníka. Napriek snahe privolaných záchranárov, muž spôsobeným zraneniam na mieste podľahol," povedala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Susedia v byte v Novej Dubnici vídali najčastejšie staršiu pani, matku Kateriny so psíkom. O ukrajinskej rodine susedia veľa nevedeli, pretože podľa nich nerozprávali slovensky a s nikým sa nedávali do reči. Hluk ani hádky z bytu nezvykli počuť, iba občas si mala matka s dcérou spievať ukrajinské piesne.

Prečítajte si tiež: