Zatiaľ neznámi páchatelia v sobotu večer medzi 19.30 až 20.15 h vošli do priestorov obytného domu, kde na najvyššom poschodí otvorili okno na chodbe a vošli na šikmú strechu domu.

Odtiaľ sa dostali k oknu vedúcemu do jedného z bytov, na ktorom rozrezali roletu, vypáčili okno a vošli do vnútorných priestorov bytu. Tam ich čakalo prekvapenie. Psy. Zlodeji z bytu utiekli bez toho, aby stihli niečo ukradnúť.

Zlodeji ušli pred psami k Cibulkovej

Páchatelia sa presunuli na terasu vedľajšieho bytu, kde vypáčili dvere vedúce z terasy do bytu. Zhodou okolností je to byt Dominiky Cibulkovej.

Odtiaľ páchatelia odcudzili dva cestovné kufre, do ktorých vložili hodnotné veci, ktoré tam ukradli. Spôsobili tak škodu veľkého rozsahu. Z bytu odišli na doposiaľ neznáme miesto. Za toto konanie im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Polícia žiada o pomoc pri pátraní

Polícia sa obracia na verejnosť so žiadosťou o spoluprácu. Ak ste v sobotu večer  spozorovali v blízkosti Dunajskej ulice v Bratislave osoby s kuframi striebornej farby, atypicky polepenými nálepkami, kontaktujte políciu.

Rovnako by si na zlodejov mohli spomenúť vodiči taxi služieb. Políciu môžete volať na bezplatné číslo 158  alebo ju kontaktovať formou súkromnej správy na FB Polícia SR – Bratislavský kraj.