Rodiny Švihlovcov, Žigovcov a Chovancovci z Haliče v okrese Lučenec sa boja už desiaty rok žiť vo vlastných dvoroch. Plus jeden deň zverejnil nedávno informáciu, že rodiny prostredníctvom videa žiadajú políciu aj prokuratúru, aby sa konečne zobudila a riešila ich veľký problém. Boja sa aj o životy, pretože rodina Banášová sa im neustále vyhráža slovne zabitím a rôznymi nadávkami. Trpia denne a to všetko bolo vidieť aj počuť na videu.

Pozrite si na druhej strane VIDEO - vyhrážky!!!


Za desať rokov sa nedokázalo nič vyriešiť. V decembri minulého roka sa Jozef Banáš vyhrážal dvom rodinám naraz, o čom je tiež kamerový záznam. „Keď vás chytím tak vás zaškrtím tu, ty ku..r zdochneš tam, kde si,“ vidieť evidentne správanie sa suseda na zverejnenom videu.
Okrem neho susedy „častovala“ nadávkami aj jeho sestra. „Takýto smrad Chovancovský, ty bachra jedna, táto smradľa, ty Chovancovka bláznivá.“

Prípad naberá na obrátkach a v pondelok podvečer musela prísť do Haliče v okrese Lučenec zasa policajná hliadka, pretože hádky pokračovali. Aj keď je hlavný aktér Jozef Banáš momentálne na psychiatrii, nadávali jeho sestra aj rodičia.

„Chceme vypočuť všetky strany a podľa toho sa prípad posunie ďalej k vyšetrovaniu. Predvolali sme nielen dotknuté rodiny, ale aj svedkov,“ dozvedeli sme sa na obecnom úrade.

Jožo Pročko vyzval Haličanov z Chorvátska, aby sa nebáli ísť svedčiť na obecný úrad proti Jozefovi Banášovi a jeho rodine.
Jožo Pročko vyzval Haličanov z Chorvátska, aby sa nebáli ísť svedčiť na obecný úrad proti Jozefovi Banášovi a jeho rodine.
Zdroj: pem

V Haliči býva aj zabávač Jožo Pročko a ani jemu nie je osud terorizovaných rodín ľahostajný a z Chorvátska, kde je momentálne na dovolenke, poslal jasný odkaz.

„Som v Chorvátsku, takže sa nemôžem osobne zúčastniť na komisii poriadku, ale pošlem aj ja svoje svedectvo. Prosím všetkých, ktorí mali dočinenia s rodinou Banášovcov a viete, ako sa už roky správajú. Prosím, choďte ako svedkovia na obecný úrad. Raz to už musí skončiť,“ odkazuje Pročko z Hvaru.