Podľa informácií, ktoré priniesli bratislavskenoviny.sk, starček sa dostal na železničnú stanicu v Rovinke, kde nastúpil na prvý vlak, ktorý prišiel. Ten ho odviezol do Dunajskej Stredy. Keď si to uvedomil, nastúpil na vlak, ktorým sa chcel dostať naspäť do Rovinky. Vystúpil na stanici a popri koľajniciach sa vybral smerom do Podunajských Biskupíc.

Tam ho našli nebohého, asi 500 metrov od železničnej stanice Podunajské Biskupice, dvaja mladíci. Jeden z mužov Vlado (20) sa rozhodol pre denník Plus JEDEN DEŇ o tom prehovoriť. „Išiel som s kamarátom na biskupickú vodáreň. Prechádzali sme sa cestou a vtom sme zbadali nehybné telo muža. Najprv sme si mysleli, že spí. Začali sme naňho kričať, ale ani sa nepohol,“ uviedol Vlado.

„Po chvíľke som prišiel bližšie a potom som zbadal, že mal potrhanú tvár. Najskôr nejakým zvieraťom. Vyzeralo to príšerne. Až mi prišlo zle. Zavolal som však políciu, s ňou prišli aj jeho rodinní príslušníci,“ dodal. Pavlovi Štefánikovi sa už nedalo pomôcť. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Vlado objavil deduškovo telo.
Vlado objavil deduškovo telo.
archív