Falošný elektrikár mal podľa prvých správ sexuálne obťažovať Juditu (16), ktorá mu otvorila dvere bytu na 6. poschodí paneláka na sídlisku Vlčince. Dievčaťu mal na pomoc pribehnúť jej kamarát Tomáš, ktorého neznámy muž dobodal nožom.

Vyzerá to však tak, že všetko bolo inak. V súvislosti s usmrtením Tomáša  policajný vyšetrovateľ v pondelok obvinil 16- ročnú Juditu z obzvlašť závažného zločinu vraždy. Obvinená bola pri udalosti zranená. Vyšetrovateľ spracuje na obvinenú mladistvú podnet na návrh na jej vzatie do väzby.

Prvé informácie totiž hovorili o tom, že sa údajný páchateľ dostal do bytu, napadol dievča a dobodal mladého tínedžera. Denníku Plus JEDEN DEŇ sa však podarilo zistiť, že všetko mohlo byť úplne inak a polícia mala pracovať s novou verziou. To, že by sa mala vražda stať tak, ako to opisujú susedia, či samotná Judita, nakoniec nebola pravda.

Tomáš bol obľúbený medzi kamarátmi a spolužiakmi.
Tomáš bol obľúbený medzi kamarátmi a spolužiakmi.
Zdroj: fb

Paradoxne, ani sused, ktorému mal útočník zazvoniť, tiež neexistoval. Pri vchodových dverách bytovky sa nenachádzajú zvončeky s menami. Je tam číselný kód. „Každý, kto ide dovnútra, musí poznať PIN kód. Keď ho nevie, musí mu otvoriť domáci, alebo prísť dole. Inak sa dovnútra nik nedostane,“povedala nám miestna obyvateľka z bytovky. Vylučuje to teóriu, že údajný elektrikár niekomu zazvonil pri dverách a predstavil sa, že ide odpisovať hodiny. Navyše menovky nie sú ani na poschodiach s tromi bytmi.

Článok poračuje na nasledujúcej strane