Zbytočná smrť! Obrovský smútok a žiaľ prežívajú blízki aj priatelia mladej Sylvie (†24), ktorá zomrela v 7. mesiaci tehotenstva. Pod srdcom nosila dve vytúžené bábätká, ktorých narodenia sa už nevedela dočkať. Žiaľ, to sa jej už nikdy nesplní.

Sťažnosti na zdravie

Jej smrť je o to nepochopiteľnejšia, že sa budúca mamička mala podľa priateľa Dávida i rodičov sťažovať svojmu ošetrujúcemu lekárovi na vážne ťažkosti s dýchaním, no žiadne špeciálne vyšetrenie v tomto smere nemala absolvovať. "Jej gynekológ nereagoval na jej sťažnosti, že sa necíti dobre, že sa jej zle dýcha. Pripisoval to dvojičkám a jej silnejšej postave," vyznala sa jej kamarátka Katka na sociálnej sieti. Preto sa Sylvia rozhodla vziať veci do vlastných rúk a na vlastnú päsť si vybavila odbornú konzultáciu u špecialistu. Žiaľ, už sa jej nedočkala. Zomrela po náhlom kolapse v náručí svojich milovaných rodičov a dlhoročnej lásky - priateľa Dávida. Zdrvená rodina už podala v tejto veci trestné oznámenie.

Spia v spoločnom hrobe

Život v Silvii vyhasol práve v deň, keď sa chystala do poradne. “Ráno som urobil raňajky, najedli sme sa spolu. Chcela, aby som jej preložil veci do novej kabelky, ktorú dostala na Vianoce. V tom jej vypadli veci z rúk. Na to mi povedala, že dnes som nejaká nešikovná a zrazu som už len zbadal, ako leží na gauči. Omdlela, triasla sa, ťažko dýchala a modrela. Oživovali sme ju s jej rodičmi, no zomrela. Bolo to niečo strašné ,” spomína Dávid, ktorý prišiel nielen o milovanú ženu, ale aj o svojich potomkov.

Svojim láskam vybrala mená

Dávid so svojou milovanou Sylviou sa na príchod milovaných detičiak starostlivo pripravovali. Vedeli, že čakajú chlapčeka a dievčatko, ktorým chceli dať krásne mená Nelka a Leo. Práve tie teraz zdobia ich spoločný hrobček. Sylviu s milovanými deťičkami pochovali v obci, kde žila s rodičmi a priateľom. Ich pohrebu sa zúčastnila takmer celá dedina. "Zažila som jeden z najhorších dní v mojom živote," povedala o poslednej rozlúčke zronená Sylviina kamarátka.

Čítajte viac: