"Nemám záujem uzavrieť dohodu o vine a treste s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP)," vyhlásil obžalovaný na úvod pojednávania.

Súd jeho žiadosť, ktorú podal v pondelok, zamietol. Rozhodnutie nie je právoplatné, obžalovaný podal voči nemu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR.

Dôvody väzby u obžalovaného naďalej trvajú. Súd zamietol žiadosť a možnosť nahradiť väzbu obmedzeniami. Horváth argumentoval nezákonnou väzbou a prieťahmi v konaní, keď prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu v septembri 2020.

Hlavné pojednávanie v kauze piatich vrážd vytýčené na utorok (23. 2.) je zrušené, ŠTS vytýčil nové termíny od 30. marca. Horváth je obžalovaný zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny, krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede, jednej vraždy a štyroch úkladných vrážd.

Medzi zavraždenými je aj bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, ku ktorej sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Ten bol označovaný za účtovníka skupiny. "Hrobár" ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny sátorovcov. Prvej vraždy Čabu Kariku sa podľa obžaloby mal dopustiť už v roku 2003.

Svoje obete obžalovaný zastrelil, pomlel v mlynčeku na mäso. Zakopával ich v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. Do väzby Horvátha poslal v apríli 2020 Najvyšší súd SR.