To, že Judita na Tomáša vytiahla nôž, jej kamaráti nedokážu pochopiť, ani tomu uveriť. „V škole sme sa o tom rozprávali, či by toho Judita bola schopná. Nikto by to nepovedal. Tomáš bol plný života a chcel toho dosiahnuť veľa. Hrával závodne volejbal,“ vraví spolužiačka zo školy. Aj riaditeľka je z tohto obvinenia prekvapená. „Oboch sme poznali ako dobrých študentov. Nechápeme, čo sa mohlo stať. Len ťažko sa vyjadruje k tejto nezmyselnej tragédii. Nikto nemohol predpokladať takéto skratové správanie u mladého dievčaťa, ktoré bolo bezkonfliktným v rámci školy a bez akýchkoľvek vzdelávacích či výchovných problémov,“ podotkla riaditeľka osemročného gymnázia Jana Zrníková.

Keďže polícia bližšie informácie neposkytuje, do úvahy prichádza teória, že Judita konala pod vplyvom alkoholu či drog. Paradoxne, jej matka pôsobí ako učiteľka angličtiny na obchodnej akadémii a je zároveň koordinátorkou prevencie drogových a iných závislostí. Po tragédii sa na pracovisku ešte neukázala. Tomášovi rodičia sa k udalosti odmietli vyjadriť.

Nad zbytočnou smrťou mladého človeka susedia Judity len krútia hlavou. „Je to milé, slušné a inteligentné dievča. Niečo také by sme na ňu nepovedali. Vždy slušne pozdravila a pôsobila tak citlivo, že by ani muche neublížila. No, zrejme toto všetko spôsobili drogy, inak si to nevieme vysvetliť,“ hovorí mladý sused.