Do tohto prípadu vstúpil generálny prokurátor Maroš Žilinka, a policajný šéf Peter Kovařík, ktorý nechal preveriť postupy všetkých, ktorí sa na riešení podieľajú.

Aj pozornosť šéfov sa minula účinku

No napriek tomu sa nezdá, že by vyšetrovanie dopravnej nehody Daniely Kralevich (35), pri ktorej zomrela gymnazistka Linh (†18), smerovalo rýchlejšie k svojmu koncu.

K tragickej nehode došlo 21. septembra 2020 na jednej z bratislavských ulíc. Bývalá modelka svojím SUV vrazila na priechode pre chodcov do študentky vietnamského pôvodu.

Prípad sa vlečie a k jeho uzavretiu policajný vyšetrovateľ ešte stále nedospel.

O prípad sa zaujíma aj generálny prokurátor Maroš Žilinka i policajný prezident Peter Kovařík.
Zdroj: Jaroslav Novák

Dlhé čakanie na posudky

Rodina, napriek tomu, že sa pred slovenskou verejnosťou uzavrela, vyjadrila svoju nespokojnosť. Tomu dáva za pravdu aj právny zástupca pozostalých Peter Vačok. „Nevyčítam vyšetrovateľovi, ktorý je zodpovedný za praktickú realizáciu tejto trestnej veci postup, ale je spoločenský neprípustné, aby v takých závažných veciach, ako je trestné konanie, sa na posudky nevyhnutné pre tento proces dokazovania čakalo niekoľko mesiacov,“ hovorí skúsený právnik.

Spresňuje, že odborný výstup od súdnych lekárov už má, ale ten bol postúpený znalcovi z oblasti dopravy, ktorý ho potrebuje k zhrnutiu svojich odborných záverov. A tým sa podľa jeho slov neprimerane naťahuje dĺžka trestného konania.

Peter Vačok netají, že termíny vypracovania súdno-znaleckých posudkov sú neprimerane dlhé.
Zdroj: @NORBERT GROSZ

Vydieranie spoločnosti?!

Vačok tvrdí, že generálny prokurátor v spolupráci s ministerkou spravodlivosti by mali v tejto oblasti urobiť nápravu. "Nie je možné, aby spoločnosť bola vydieraná znalcami, sudcami a súdnymi lekármi, ktorých je nedostatok a nestíhajú požadované lehoty. Spomínam si, keď som pôsobil ako vyšetrovateľ, bol som prítomný pri súdnej pitve, kde mi hneď dvaja znalci vysvetlili príčinu smrti, mechanizmus vzniku zranení, dostal som hneď po pitve predbežný nález a do 7 – 10 dní som mal posudok v rukách. Dnes naň čakáme mesiace, a občas aj rok, čo je neprípustné,“ konštatoval odborník.

Daniela Kralevich sa rodine zosnulej Linh (†18) doteraz neospravedlnila.
Zdroj: archív

Pár mesiacov a potom...

Bývalý vyšetrovateľ dodal, že jeho klientka – sestra nebohej Linh – je informovaná o výsledkoch zo súdneho lekárstva, ktoré však nechcel konkretizovať. Podľa neho nemá na ich zverejnenie súhlas. „Rozhodnutie vyšetrovateľa očakávam až po tom, čo obdrží znalecký posudok z odvetvia Doprava – to môže trvať ešte zhruba jeden až dva mesiace,“ uzavrel Peter Vačok.

Podľa informácií Plus JEDEN DEŇ pitva preukázala, že všetky zranenia, ktoré spôsobili smrť, súviseli s tými, ktoré vznikli následkom dopravnej nehody.

Kto je Daniela Kralevich (35)

V prominentých kruhoch je dobre známa. V roku 1999 vyhrala v súťaži Miss Tip Slovensko novinársku cenu. V roku 2003 sa ešte ako tínedžerka prebojovala do finále Miss Universe SR. Momentálne sa živí ako dizajnérka a podnikateľka. Žije v Bratislave v luxusnom dome.

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Aké rozhodnutie podľa vás urobí policajný vyšetrovateľ tejto smrteľnej nehody?

Mohlo by vás zaujímať: