Sudca Najvyššieho súdu Viliam Dohňanský mal v stredu dopravnú nehodu, pri ktorej vyhasol nevinný ľudský život. Tragická nehoda sa stala pri obci Hontianske Trsťany v okrese Levice. Sudca (65) mal na svojom BMW predbiehať traktor. Zrejme sa nestihol zaradiť a v protismere sa zrazil so Škodou Octavia. "Jej 43-ročný vodič zrážku neprežil. Vodičovi BMW alkohol nezistili. Okolnosti nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje," uviedla nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre usmrtenie.

Smúti za ním celá dedina

Rodina a priatelia sa z obrovskej tragédie nedokážu spamätať. "Bol to muž cieľavedomý a milujúci. Okrem svojej rodiny miloval aj futbal, ktorý aj aktívne hrával," prezradila pre Plus JEDEN DEŇ Jurajova známa. Pred dvoma rokmi žil v Dolných Semerovciach, kde má trvalý pobyt, no žije v inej dedine. "Je nám veľmi ľúto čo sa stalo, je to naozaj obrovská tragédia," vyjadril sa pre Plus JEDEN DEŇ starosta obce Dolné Semerovce Vendelín Baláž.

Chcel byť so svojou rodinkou

Podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ Juraj mal v osudné moment namierené domov a tešil sa k svojej rodine, že objíme svoje deti. "O 17:45 mi volal, že ešte sa zdrží hodinku a príde za nimi domov. Odišiel do neba bez nás. Strašne ťa tu chcem mať pri sebe. Si a vždy budeš môj jediný," s plačom sa vyjadrila snúbenica Tina, s ktorou plánoval šťastný život.

Sudca Dohňanský mal podľa našich zistení veľmi dobré vzťahy s prvou vládou Róberta Fica, je blízky spolupracovník Štefana Harabina. Dohňanského syn Viliam figuroval v medializovaných kauzách s DPH. Pred dvomi rokmi ho polícia obvinila zo založenia zločineckej skupiny a daňových trestných činov.

Štát mal pripraviť o peniaze

Dohňanský junior mal byť dokonca pravou rukou údajného organizátora daňových podvodov Milana Chovanca. Ten mal spolu s komplicmi pripraviť štát – cez nadmerné odpočty DPH – o 75 miliónov eur. Podľa polície dochádzalo k podvodom v rokoch 2007 až 2011. Teda najmä počas prvej vlády Roberta Fica, kedy bola jeho strana v koalícii s HZDS a SNS.

Mohol by vás zaujímať: