Strelec z Horoviec nebol žiadne neviniatko. Ešte v roku 2013 sa pokúsil s autom vraziť do policajnej hliadky, ktorá ho chcela zastaviť. „Museli uskočiť, inak by ich bol zrazil,“ opísal dramatické chvíle jeden zo svedkov. Podľa jeho slov, policajti naskákali do auta a začali unikajúceho Martina prenasledovať. „Padli aj výstrely. Trafili mu aj pneumatiku a Martin skončil s autom v poli. Vyskočil z neho a začal po policajtoch hádzať kamene,“dodal svedok. Okresný súd v Považskej Bystrici ho za tento skutok odsúdil len na podmienečný trest pre prečin poškodzovania cudzej veci.

Pri streľbe v Horovciach zahynul jeden človek
Pri streľbe v Horovciach zahynul jeden človek
Zdroj: mm

Minulý rok v októbri však zaútočil na mladé dievča. Podľa našich informácií ňou bola dnes už devätnásťročná Lenka. Policajti Martina C. obvinili začiatkom januára tohto roku a pár dní pred samotnou streľbou na zábave v Horovciach naňho vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu. Z tohto činu ho však už obžalovať nestihli. „V tejto veci bolo vznesené obvinenie pre prečin výtržníctva. Prípravné konanie zatiaľ nie je ukončené,“prezradil hovorca trenčianskej prokuratúry Mariána Sipavý.

Zoznam prehreškov strelca z Horoviec nie je ale ani týmto konečný. Podarilo sa nám zistiť, že pred pár týždňami Martin tasil zbraň aj na zábave v Dulove. „Už raz vytiahol pištoľ v Dulove na diskotéke a tiež odtiaľ ušiel. Potom sa dlho skrýval pri jazerách vo svojich úkrytoch, ktoré tam mal. Objavil sa asi pred dvomi týždňami,“ prezradil obyvateľ Dulova, ktorý s Martinom nielenže vyrastal, ale hrával s ním aj futbal. Martin sa vraj objavil asi dva týždne pred krvavým masakrom v Horovciach. Polícia preveruje aj informácie o tom, že Martin zrazil autom jedného človeka, ktorému sa neskôr vyhrážal, že ak ho udá, tak si ho podá.