Strelec Zelman mal prísť 7. júla 1999 ozbrojený do známeho Irish pubu v centre Bratislavy a podľa pokynov svojho šéfa Juraja Ondrejčáka, prezývaného Pyťo zavraždiť bratov Štecovcov. Guľka však trafila iba jedného z bratov, Mariána, a ďalej zabila v tedy 26-ročného Tomáša, ktorý sedel v zadu pri krbe.

Došlo aj na Černákovho šoféra: Obvinili ho z vraždy! Na koho strieľal?

Ten bol iba obyčajným hosťom v pube. Druhého z bratov Jána, Zelman podľa polície rozstrieľal.

Mŕtvola v Irish Pube v centre Bratislavy.
Mŕtvola v Irish Pube v centre Bratislavy.
archív

Ako informuje datel.sk, zo zabitia Tomáša mala najprv polícia obviniť Mikuláša Polónyho, toho však súd v roku 2008 oslobodil. 14. júna 2016 obvinili súdy Ľuboša Zelmana za vraždu, pokus o vraždu, ublíženie na zdraví a nedovolené ozbrojovanie.

Ten začal s políciou spolupracovať a prezradil jej všetky detaily zločineckých aktivít skupiny "piťovcov", do ktorej patril. Okrem šialeného vyčínania v Irish pube priznal aj vraždu Jána Takáča.

Koniec Piťovcov! Mafiáni z Ondrejčákovho gangu sa rozhodli pred policajtami „spievať“

Skutočnosť je taká, že Zelman neprišiel do pubu s úmyslom zavraždiť Tomáša. Guľka, ktorú vystrelil prešla ramenom Mariána Šteca a následne zasiahla hlavu Tomáša Arnolda. Podľa zákona mu Zelman spôsobil ublíženie na zdraví s následkom smrti. Trestný zákon, ktorý platil v tom čase hovorí o premlčacej lehote takéhoto činu tri roky.

Zelman v tom období nebol obvinený z vraždy. Premlčacia lehota usmrtenia Tomáša Arnolda vypršala 7. júla 2002. Z toho vyplýva, že Ľuboš Zelman bude síce obvinený za vraždu Jána Šteca a za pokus o vraždu jeho brata, Mariána Šteca, no nikdy za "náhodné" zabitie Tomáša Arnolda.