Desivý pohľad na miesto nehody, FOTO TU!!! 

V aute, ktoré sa čelne zrazilo s nadupaným Porchce, v ktorom sedel aj známy Lučenský podnikateľ Ján M. Na mieste zomreli Tibor i jeho otec Vojtech. Tiborova snúbenica Martina bola prevezená s vážnymi zraneniami vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici. Lučencom sa ešte v piatok večer šírili správy, že zraneniam podľahla aj mladá žena Martina, no jej príbuzní nášmu denníku potvrdili, že žije. "Chvalabohu je po operácii stabilizovaná a dúfame, že všetko bude v poriadku,"povedal jej príbuzný Peter. Ešte lepšia správa prišla v sobotu popoludní. "Martinka je stabilizovaná a mimo ohrozenia života," potvrdila nám jej sesternica Ilona z Lučenca.

Po aute smrti je aj dnes popri ceste kopa šrotu.
Po aute smrti je aj dnes popri ceste kopa šrotu.
Zdroj: pem


Nehoda je v štádiu vyšetrovania, obidve autá mali podľa našich informácií previezť na expertízu do Banskej Bystrice. Štvorprúdovka v Lučenci je už opäť prejazdná, no pohľad na miesto nehody chytá za srdce. Neďaleko vozovky sú len pozostatky z vraku auta, v ktorom zomreli otec so synom. 

Kto šoféroval Porsche?!

Nehoda sa stala okolo 18.40 hodine v piatok 21. júna na ceste 1/75 v Lučenci, v mieste kde je štvorprúdovka. "Vodič Porsche prešiel z doposiaľ neznámich príčin do protismeru, kde sa čelne zrazil so Škodou Octavia, ktorú viedol Tibor († 37). Ten zraneniam na mieste podľahol. Zraneniam podľahol aj ďalší spolujazdec Vojtech († 61) a 36-ročná spolujazdkyňa Martina z Opatovej utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici," hovorí krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.
"Dvaja účastníci nehody z Porsche boli podrobení dychovej skúške a u obidvoch bola pozitívna. K hodnotám sa zatiaľ nebudeme vyjadrovať a ani k tomu kto vozidlo Porsche viedol, pretože je to v štádiu vyšetrovania," dodala.


O tragédii sa viac dočítate v pondelkovom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.