Policajný prezident Štefan Hamran dnes na tlačovej konferencii neskrýval svoje zdesenie zo samotného prípadu. „Je znepokojujúce, že v Bratislave môže dôjsť k spáchaniu takýchto skutkov. Práve preto som rozhodol, aby Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave venovalo maximálnu možnú pozornosť a vynaložilo všetky dostupné sily a prostriedky na to, aby sme sa s týmto prípadom čo najskôr vysporiadali,” poznamenal.

Médiá zaujímalo aj to, či polícia preveruje aj prípady z minulosti, ktoré boli podobné. „Určite áno,“ povedal policajný šéf a dodal, že mali jeden podobný prípad a teraz budú skúmať, či nemal identické modus operandi.

Pochválil zároveň policajtov, že obvineného záchranára Iva P. stotožnili tak rýchlo. „V priebehu 3 dní sme ho boli schopní vytypovať a postavili sme ho pred nezávislý a nestranný súd, kde sa rozhodlo o jej väzobnom stíhaní,” podotkol.

Hamran tiež zdôraznil, že niektoré kľúčové procesné úkony sa ešte len budú vykonávať. „Sme však presvedčení o tom, že máme zadržanú osobu, ktorá sa tohto násilného trestného činu dopustila. Vyšetrovanie bude napredovať a priebežne budeme informovať tak, ako nám to umožní procesná situácia,” dodal.

O tom, prečo si páchateľ vyhliadol práve študentku Soňu nechcel špekulovať. To je podľa neho predmetom vyšetrovania. K tomu, či polícia pozná miesto, kde ju držal, sa nechcel vôbec vyjadrovať. Dodal len, že polícia má viac informácií, z ktorých nie všetky môže zverejniť.

Políciu zalarmovala rodina Sone, ktorá mala mať promócie, ale domov sa nevrátila. Po 26 hodinách od zmiznutia našli dievča ležať neďaleko petržalskej nemocnice na Antolskej ulici zdravotníci, ktorí šli do práce. Na tele mala mnoho rán a v krvi jej zistili veľké množstvo omamných látok. Muž, ktorého polícia obvinila, pracoval ako zdravotník bratislavskej záchranky. V liekoch sa vyznal a vedel ich správne dávkovať. Kriminalisti prehľadali aj jeho osobnú skrinku na stanici, kde pracoval. Podľa hovorkyne Záchrannej zdravotnej služby Dariny Schrekovej opiáty síce zmizli, ale nie priamo zo stanice, kde pracoval obvinený Ivan.

Prečítajte si tiež: