S bôľom v hlase porozprával ako sa s Katkou zoznámil. „Bolo to v roku 2017 pri letnej grilovačke. Upútala ma krásnym úsmevom a milotou, ktorá z nej priam žiarila. Bola taká pozitívna, že si to vie predstaviť len málokto, keďže v súčasnosti sa táto vlastnosť jednoducho nenosí,“ hovorí mladý muž.

Osudová láska

Netají, že to bola láska na prvý pohľad. „Očarila ma nielen  povahou, postojom k životu, ale hlavne pozitívnou energiou a ochotou pomáhať ľuďom. Nikdy som nevidel, že by bola negatívne naladená,“spomína na svoju milovanú. Dodáva, že až do nešťastného okamihu, keď sa Katarína začala sťažovať na bolesti brucha, riešili spolu len samé krásne a príjemné záležitosti. V krátkosti porozprával ako spolu s Dagmar, mamou Kataríny a sestrou nebohej, Klaudiou prežívali utrpenie milovanej dievčiny.

"Ukážkový" prípad...

„Stále neviem pochopiť ako mohol „ukážkový prípad slepého čreva“ (tak lekári charakterizovali stav dievčaťa po prijatí – poznámka redakcie) skončiť smrťou Katky. Napriek tomu, že sa sťažovala, že sa necíti dobre, že ju napína na zvracanie a morí ju dusivý kašeľ, personál ako keby všetko ignoroval. Sme presvedčení,  že stačilo urobiť skôr CT vyšetrenie a Katka mohla žiť,“ hovorí so smútkom v hlase. Mladú Trnavčanku hospitalizovali 6. marca. Až na naliehanie príbuzných jej spravili CT vyšetrenie pri ktorom si lekár náhodou všimol aj pľúca, ktoré sa ocitli v zábere a identifikoval obojstranný zápal.