Krvavá dráma, ktorá otriasla Slovenskom, sa odohrala nadránom 7. októbra 2017 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Predchádzať jej mala banálna hádka o taxík. Nishit podľa obvinenia polície Braňa štyrikrát bodol do krku a oblasti uší. Fatálne poranenia ho stáli život. Nishit ušiel, ale policajti ho čoskoro chytili neďaleko, pod Michalskou bránou. Ind so slovenským občianstvom napokon skončil vo väzbe. V lete bude o jeho osude opäť rozhodovať súd.

Niekoľko mesiacov po útoku sa na sociálnej sieti objavilo šokujúce video, ktoré zverejnila stránka Justice For Timothy. Podľa nej má zachytávať posledné minúty pred Braňovou smrťou. Nishita, ktorého obvinili z úkladnej vraždy, na záberoch trojica mužov v tmavom oblečení strká a napáda. Podľa stránky sú útočníkmi Braňo a muži, ktorí boli v ten večer s ním. Samotnú vraždu však už video nezachytáva. Ľudia, ktorí stoja za stránkou, Nishita obhajujú a uvádzajú, že trojica ho napadla a konal v sebaobrane. Rozhodnutie súdu považujú za nespravodlivé.

Kto je obvinený muž

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a Nishit v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. O to viac zaráža, že pri zatýkaní tvrdil, že nevie po slovensky. Aj na súde mal tlmočníka. Podľa našich zákonov však ten, kto žiada o slovenské občianstvo, musí preukázať, že ovláda slovenčinu.

Prečítajte si tiež: