Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v prípade dvojnásobnej vraždy v obci Lednické Rovne už obvinil Lukáša K. z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

"Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom,"  znie stanovisko polície.


Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde. "S požiarom mu jedna z maloletých mala pomáhať, na jeho podpálenie mala po dome rozliať látku, ktorá mala podporiť horenie. Vyšetrovateľ navrhol prokurátorovi stíhať obvineného väzobne. O väzbe sa bude rozhodovať v najbližších dňoch,"spresňuje polícia.

Čo sa stalo v Mednom?

Vo štvrtok ráno boli všetky záchranné zložky privolané k požiaru rodinného domu v Lednických Rovniach v časti Medné. V čase vypuknutia požiaru bolo v dome päť osôb. Po uhasení požiaru, záchranári  pomocou termovízie našli v dome dve bezduché telá partnerov Miroslava K. a Janette D. Títo mali na tele množstvo bodnorezných rán.

V dome okrem nich boli ešte Miroslavove maloleté dcéry, o ktoré sa staral po smrti manželky, ktorá zomrela pred dvomi rokmi na rakovinu, a ich nevlastný dospelý brat Lukáš. Toho mal Miroslav s prvou manželkou

Dievčatá Nora a Vanessa  skončili v nemocnici v Považskej Bystrici.

Prípad krátko na to prevzala NAKA, ktorá zadržala podozrivého Lukáša K., vyšetrovanie preukázalo desivú skutočnosť, že na príprave vraždy sa podieľalo aj jedno z dievčat.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu  rozhodol v nedeľu 22. 11. o vzati Lukáša K.  do väzby , ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Dôvodom vázby je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie je právoplatné, prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť. Kedže mladík čin spáchal počas núdzového stavu, hrozí mu trest odňatia slobody až na doživotie.

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Prekvapilo vás, že na vražde sa podieľalo dieťa?
  • 25%
  • 72%
  • 3%

Mohlo by vás zaujímať: