Z otrasného zážitku sa bude chlapček spamätávať ešte poriadne dlho. Spolu s mamou Jankou a mladším bračekom sa v piatok vybrali na prechádzku do lesíka blízko rodinných domov v oblasti Haburská a Krásnohorská. "Filip šiel pomaly na bicykli, v lese okrem nás nikto, išiel prvý a náhle bol dole z bicykla s bolestivým výrazom na tvári," opísala príšernú skúsenosť Janka. 

Chvíľu nevedela, čo sa jej synovi stalo, plakal a na tvári mal nepekné šrámy. Až neskôr zistila, že Filipovi bola osudná pasca, ktorú tam niekto nastražil. "Nejaký samozvaný Robin Hood, ktorý sa rozhodol bojovať proti lesným motorkárom, alebo len slaboduchá chorá myseľ natiahla syntetickú tenkú šnúru medzi stromami cez lesnú cestičku," šokuje mladá mamička.

Medzi stromami niekto natiahol tenké lanko.
Medzi stromami niekto natiahol tenké lanko.
Zdroj: fb J. Ohlasova

Doteraz má zimomriavky z toho, že to mohlo dopadnúť oveľa horšie. "Keby išiel rýchlejšie, voláme miesto policajtov asi záchranku, takto sme volali policajtov, nech to zaevidujú a starostovi Pereša, nech to dá na vedomie obyvateľom, aby sa im alebo ich detičkám nestalo niečo podobné alebo horšie," dodáva Janka. Podľa nej však nešlo o prvý incident v ich rodine: "Pred pár rokmi si švagor napichol nohu, keď bol behať neďaleko Nového Lorinčíka na roxory schované pod lístím, nastražené na motorkárov."

Perešanov už na sociálnej sieti upozornili, aby si dávali pozor: "Ak by ste vedeli, kto túto pascu spravil, nahláste ho. Zaslúžil by si to."

Šokujúce zábery zraneného chlapca nájdete v GALÉRII.