"Toto vznesenie považujeme za nerešpektovanie rozhodnutia generálneho prokurátora, ktorý zrušil pôvodné obvinenie," reagoval pre TASR právny zástupca guvernéra NBS. Priblížil, že obvinenie vzniesli na tom istom skutkovom základe ako pred rokom. "Pán guvernér sa necíti byť vinný, v lehote podá sťažnosť voči uzneseniu," doplnil Mularčík.

 Aby nedošlo k zmareniu alebo k sťaženiu objasnenia a vyšetrenia prípadu, polícia bližšie informácie neposkytuje. "V tejto trestnej veci prebieha vyšetrovanie a vykonávajú sa procesné úkony," uviedol Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Guvernérovi NBS zrušila Generálna prokuratúra (GP) SR v júni tohto roka obvinenie z prečinu podplácania. Vtedy upozornila, že obvinenie vzniesol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry iba na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného, bývalého prezidenta finančnej správy Františka I. Na jeho zrušenie využila postup podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Šeliga tvrdi, že by mal odstúpiť

"Pán Kažimír by mal odstúpiť. K obvineniu sa nebudem vyjadrovať, pretože platí prezumpcia neviny. Hovorím to však dlhodobo, odstúpiť by mal, pretože nevie dôveryhodne vysvetliť svoje majetky. Ako nadobudol luxusnú vilu v Bratislave - Starom meste? Pán Kažímír sa síce sympaticky usmieva, ale opakujem, nevie vysvetliť pôvod svojho majetku. Žiaľ, jeho pôsobenie ako guvernéra NBS a zástupcu Slovenska v ECB je poškodzovaním dobrého mena našej krajiny," píše na sociálnej sieti Šeliga.

K statusu nezabudol uverejniť aj zaujímavý obrázok, nájdete ho v galérii <<

 

Prečítajte si tiež: