Podnikateľa odviezli z nemocnice do Trenčína, foto TU!

Už ráno po siedmej hodine boli v areáli nemocnice v Lučenci tri policajné autá. Pred pol ôsmou prišiel aj sudca Okresného súdu v Lučenci so zapisovateľkou i obhajca podnikateľa Jána M. Zdržali sa tam asi 45 minút. Podľa našich informácií má Ján M., obvinený z usmrtenia Tibora a jeho otca po ťažkej nehode, problémy so srdcom a ľadvinami.  „Ešte musí absolvovať doobeda viacero vyšetrení,“ povedal nám zdroj z nemocnice. Sudca so zapisovateľkou vyšli z úrazového oddelenia ako prví. „Už som rozhodol," povedal stručne sudca.
Podľa zdroja z polície rozhodol o vzatí Jána M. do väzby. Mali by ho prevážať eskortou do väzby dnes okolo obeda.

Jána M. (64) odviedli z nemocnice.
Jána M. (64) odviedli z nemocnice.
Zdroj: pem

Presne o 12.55 hodine viedli policajti podnikateľa Jána M. z nemocnice suterénom. Zakrýval si tvár papiermi. Naložili ho do auta a odišli okamžite. Podľa našich informácií nešiel priamo do väzby v Banskej Bystrici, ale do nemocnice v Trenčíne, kde sú psychiatrickí pacienti z radov väzňov a obvinených. "V utorok 25. júna rozhodol sudca o jeho vzatí do väzby pre tri dôvody. Ide o preventívnu, útekovú a kolúznu väzbu. Rozhodnutie ale nie je právoplatné, šofér podal sťažnosť."

"Ja som ho videla keď odchádzal s policajtmi preč. Bol vážny a mal vystrašený výraz tváre,"povedala zdravotná sestra z Nemocnice v Lučenci.