Zahynuli pri nej dvaja nevinní ľudia, otec Vojtech († 61) a jeho syn Tibor († 37) z Lučenca. S ťažkými zraneniami previezli vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici aj Tiborovu priateľku Martinu. Tá je už mimo ohrozenia života. „Nehnevajte sa, ale naša rodina sa nebude k prípadu vôbec vyjadrovať,“odkázala nám príbuzná Martiny a Tibora. Podnikateľ v písomnom vyhlásení súdu sľuboval, že povedie riadny život a nedopustí sa trestnej činnosti a taktiež splní všetky povinnosti, ktoré mu súd uloží.

Už roky podniká a je tiež spoločníkom vo viacerých firmách. Podľa našich informácií obchody rozbehol s majetnejšími Rómami a vraj aj vďaka ich kapitálu už krátko po nežnej revolúcii. Venoval sa kulturistike a stal sa tiež majstrom sveta v tlaku na lavičke. Ľudia si ho však negatívne spájajú hlavne s návštevami miestnych diskoték. V minulosti bol aj trestne stíhaný.

Odvtedy sa však veľa zmenilo a v súčasnosti, podľa výpisu z Finstatu za rok 2018, figuruje Ján ako spoločník či konateľ v deviatich firmách, niektorých už zrušených. Najviac mu zrejme vynášala firma Ekoltech, s. r. o., Fiľakovo, kde bol konateľ aj spoločník a podľa výpisu mali vlani tržby viac ako 94 miliónov eur. Zisk však vykázali mínusový vo výške takmer 5 miliónov eur.