Na tento nešťastný pád svojej mamy Anny (†38) sa prizerali aj jej tri malé deti - Miška (8), Mirka (7) a Peťko (4), ktoré zostali bezmocne stáť na turistickom chodníku. Na miesto okamžite smerovali záchranári HZS z oblastného strediska Malá Fatra, a tiež bol zo Žiliny vyslaný vrtuľník. Pozemná skupina horských záchranárov vykonala v exponovanom teréne spust.

"Ako sa ukázalo na mieste, 38-ročná Slovenka utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Jej telo bolo nabalené a prevezené za pomoci rakúskeho vozíka ku ceste, kde sa dostavila k obhliadke aj lekárka Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby," informovala HZS. V čase tragédie sa nachádzala v tejto oblasti aj turistka Silvia, ktorá bola nepriamym svedkom.

Pozrite, aký náročný terén si vybrali pre svoj výlet:

“Prišla som tam o niečo neskôr, neviem sa vyjadriť, čo presne sa stalo. Terén je však náročný, prudko stúpajúci, exponované miesta sú síce čiastočne istené, ale aj tak ťažšie schodné. Chodník miestami veľmi úzky, okraj sa zvažuje kolmo do rokliny hlbokej 300 metrov,” hovorí s tým, že tento terén je absolútne nevhodný pre menej zdatných turistov, deti a starších ľudí.

Čo ešte zažila turistka Silvia v čase tragédie, si prečítajte na ďalšej strane: