Izakovič tvrdí, že zo znaleckého posudku vyplýva, že je veľmi málo pravdepodobné, že by zranenia boli zapríčinené inou osobou: “Najpravdepodobnejšou príčinou boli opakované pády na nerovný terén viacerými časťami tela - na chrbát, na bok a na sedaciu časť.” Alkohol u nej nezistili, ani iné cudzorodé látky.

Podľa posudkov z odvetvia psychológie a psychiatrie, výpovedí svedkov, ktorí boli v tom čase s Violou v kontakte, či už to boli známi, rodina, priatelia a podobne. Aj tieto výpovede prispeli k záveru, že sa mala nachádzať v určitom duševnom rozpoložení, ktoré mohlo mať vplyv na jej správanie.Izakovič potvrdil, že jej oblečenie bolo od pol pása dole nasiaknuté vodou.

Smrť Violy zasiahla nielen jej blízkych, ale aj všetkých tých, ktorí ju poznali. Podľa nich totiž mala anjelskú povahu, bola dobrosrdečná, milá, pomáhala deťom v detskom domove v Kambodži, správala sa kultivovane, študovala na filozofickej fakulte, v minulosti pracovala ako dídžejka aj ako  modelka vo vyspelých a bohatých krajinách sveta, no aj v Thajsku a Indii. V hlavnom meste sa po návrate z ciest usadila, bývala v historickom centre, učila na jazykovej škole, študovala na filozofickej fakulte univerzity.  Nikto o jej pohybe od odchodu z výstavy v nedeľu podvečer až do jej nájdenia v pondelok ráno nevie. Kde bola celú noc, nie je jasné. Policajný vyšetrovateľ si vyžiadal prístupy k sociálnym sieťam a aplikáciám Violy. Práve tie mali polícii pomôcť zmapovať posledné hodiny jej života.

Podľa jej kamarátky v osudný deň vystavovala fotky v Bratislave, neďaleko miesta, kde ju našli. “Nemyslím, že by odtiaľ odišla len tak na prechádzku k Dunaju. Nebola znásilnená, ale zdehonestovaná. Mala utlčené kotníky a pomliaždené achilovky,” napísala Danka spoločnému známemu. 

Nešťastná matka, ktorá prišla o svoje jediné dieťa, prežíva muky. Na jednej strane sa totiž musí vysporiadať s hroznými okolnosťami smrti jej milovaného dievčatka, na druhej zas s nevysvetlenými okolnosťami tragédie. 

Polícia istý čas pracovala aj verziou, že by podľa predbežných záverov pitvy mohla byť príčinou jej smrti krvná zrazenina. A spájali to s výsledkami analýzy jej zaisteného počítača, v ktorom v histórii prehľadávaných webových stránok narazili na vyhľadávanie príznakov, príčin a priebehu trombózy, pri ktorej sa tvoria krvné zrazeniny na stenách ciev.  Príbuzní talentovanej fotografky, výtvarníčky a modelky si o tom myslia svoje: “Veď o trombóze mohla hľadať informácie pre niekoho z nás.” 

Mohlo by vás zaujímať: