Spravodajský portál TV Markíza tvnoviny.sk informoval o tom, že  prokurátor podal na Juraja H. obžalobu zo zabitia Henryho Akordu.

Juraj H. sa dostal do väzby až na druhýkrát. Prokurátor na začiatku nevidel dôvody na väzobné stíhanie. Momentálne podľa TV Markíza prokurátor nemal k záverom vyšetrovania žiadne výhrady a Juraja H. navrhol expresne rýchlo obžalovať.

"Vyšetrovanie bolo ukončené 20. novembra, pričom návrh na podanie obžaloby bol podaný prokurátorovi v Bratislave,"vysvetlil policajný hovorca Michal Szeiff a zároveň dodal, že Juraj H. je obžalovaný iba zo zabitia. Rasový motív sa nepodarilo preukázať.  

Henry následkom zranení podľahol.
Henry následkom zranení podľahol.
Zdroj: facebook.com/Henry John

Čo sa vlastne stalo?


Hrozná tragédia sa odohrala 26. mája tohto roku. Henry údajne s kolegami a priateľmi oslavoval narodeniny. Na Obchodnej ulici jeho dve kolegyne obťažoval Juraj H. z Dunajskej Stredy. Keď sa Henry žien zastal, mohutný a trénovaný Juraj ho zhodil na zem a podľa niektorých ešte aj kopal. Na pomoc mu prišli policajti i záchranári, ktorí ho previezli do nemocnice. Snaha lekárov však bola márna. Henry na piaty deň po útoku podľahol ťažkým zraneniam.